Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • SAMK
  • Práce ve Slaném

Policisté v Kladně zadrželi zloděje a sotva ho propustili, jeli si pro něj znova

Středa, 29. ledna 2020 06:50

Dvakrát během jediného dne kradl a dvakrát byl zadržen. Devětadvacetiletého recidivistu policisté nejprve sebrali poté, co odcizil zboží v obchodě na kladenském Václaváku. Jakmile opustil služebnu, vydal se opačným směrem a kradl znova.

Policisté v Kladně zadrželi zloděje a sotva ho propustili, jeli si pro něj znova (Ilustrační foto: KL)

Poprvé vyjížděli policisté v pátek 24. ledna do Kročehlav, kde pátrali po muži, jenž kradl v prodejně na Václavském náměstí. Člověka odpovídajícího popisu oznamovatele zakrátko našli ve Vodárenské ulici. Převezli ho na policejní služebnu k provedení prvotních úkonů a následně ho propustili. To ještě netušili, že se zakrátko zase shledají.

Ještě téhož dne po patnácté hodině totiž přijali policisté oznámení od ostrahy obchodního domu Central, která pronásledovala zloděje, jenž ukradl pánské parfémy. Na fotografii, kterou jim ostraha poskytla, poznali policisté devětadvacetiletého muže, který jen krátce předtím kradl v Kročehlavech. Tentokrát ho vypátrali u rybníka v Dlouhé ulici. Ke krádeži parfémů v hodnotě necelé tisícovky se přiznal a v doprovodu hlídky opětovně putoval na služebnu.

Další šetření ukázalo, že v době od 15. do 24. ledna kradl přinejmenším ještě čtyřikrát. Dohromady odcizil parfémy za více než pět tisíc korun, čímž naplnil skutkovou podstatu trestného činu krádeže, z nějž je teď podezřelý.

Autor: (jk)