Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • SAMK
  • Práce ve Slaném

Dobrovolnické centrum Kladno pomáhá v Masarykově nemocnici Rakovník

Středa, 29. ledna 2020 06:40

Tento dobrovolnický program funguje v rakovnické nemocnici, konkrétně na oddělení LDN, od roku 2009. Spočívá především v individuálních návštěvách dobrovolníků u klientů na pokoji, kdy dobrovolníci mají k dispozici materiály pro práci s klienty, jako jsou křížovky, bloky, knihy a jiné kancelářské a výtvarné potřeby. Především se ale jedná o povídání, což klientům často chybí.

Dobrovolnické centrum Kladno pomáhá v Masarykově nemocnici Rakovník (Foto: Dobrovolnické centrum Kladno)

Dobrovolníci také mohou se skupinkami klientů tvořit jednoduché výrobky. V minulosti s klienty například pekli vánoční cukroví či vyráběli hračky pro děti z dětského oddělení.

Zásadním cílem projektu je udržení a rozvoj sociálních kontaktů, podpora duševní a emoční pohody klientů, ale i nácvik sebeobsluhy a rehabilitace poškozených psychomotorických, řečových či paměťových funkcí nad rámec standardně poskytovaných služeb zdravotnickým zařízením. Dobrovolníci v žádném případě nefungují jako zdravotnický personál, ale aktivitami, které pro klienty zařízení připravují, mohou významným způsobem přispět k urychlení procesu uzdravování a návratu klienta do běžného života. Vše samozřejmě probíhá ve spolupráci s koordinátorkou a vrchní sestrou oddělení.

Tento program je velmi důležitý a prospěšný, neboť pacienti rakovnické LDN jsou velmi osamělí a potřebují společnost, přítele a podporu v jejich nelehké životní situaci.

Další informace o programu ráda poskytne jeho koordinátorka Andrea Kovácsová na e-mailu kovacsova@dckladno.cz nebo na telefonu 775 287 546.

Dobrovolnické centrum Kladno pomáhá v Masarykově nemocnici Rakovník (Foto: Dobrovolnické centrum Kladno)

Autor: (red)