Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
 • Škola E. Beneš Kladno
 • SAMK
 • Práce ve Slaném

VIDEO: V kladenském Domě kultury byli oceněni nejlepší sportovci roku

Úterý, 28. ledna 2020 07:20

Sportovní areály města Kladna pořádaly v Domě kultury na Sítné ples sportovců a podnikatelů. Při této příležitosti byli oceněni nejlepší sportovní kluby i jednotlivci. Ceny jim předal radní Jiří Chvojka a František Bureš.


 


Kategorie jednotlivci:

 • místo: Strnad Jakub (hokej, Rytíři Kladno) – Jakub Strnad je hokejovým srdcem Kladna. Toho Kladna, s nímž se musel pět let vláčet první ligou, aby ho loni jako kapitán dovedl k vytouženému návratu do extraligy. Fyzicky nejlépe připravený kladenský hráč, který úžasně bruslí, měl v týmu i velké hvězdy světového hokeje, hlavně Jaromíra Jágra a Tomáše Plekance, přesto byl vyhlášen právě on. Nejen za vstřelené góly a ubráněné šance soupeře, v čemž vyniká, ale hlavně za věrnost klubu, protože zájem o něj v extralize vždycky byl.

 

 • místo: Řenč Tomáš (triatlon, Vanaman Kladno) – V roce 2019 se mu podařilo obhájit české tituly v dlouhém a středním triatlonu. Na mistrovství Evropy v dlouhém triatlonu, což je 3,8 kilometrů plavání, 180 kilometrů kolo a maratonský běh 42 kilometrů, skončil v Holandsku druhý a v závodě světové série Ironman ve Švédsku doběhl pátý, přičemž vylepšil šest let starý český rekord na 7:54:07 hodiny.

 

 • místo: Krsek Matěj (AC Tepo Kladno, atletika) – Matěj Krsek je nadějí nejen pro kladenskou, ale i českou atletiku. Syn bývalého skvělého skokana do dálky Ivo Krska má za sebou už světový juniorský šampionát a v loňském roce ve švédském Boras získal dosud největší úspěch, když doběhl na čtyřstovce na čtvrtém místě časem 46.37, navíc v národním rekordu. K bronzové medaili mu scházely jen tři desetiny, vše si ale vynahradil ve štafetě, v níž skončili Češi na parádním druhém místě časem 3:08.50. Mimochodem jejím členem byl i další kladenský talent Daniel Lehár. Matěj Krsek navíc v minulé sezoně zaběhl halový juniorský rekord na 400 metrů výkonem 46.77, který mu nemohl být uznán jen kvůli tomu, že se po závodě neuskutečnila dopingová kontrola. To byl ale zřejmě jediný smutný moment pro Matěje v jinak skvělém roce 2019.

Kategorie sportovní týmy:

 • místo: Kladno volejbal.cz: Extraligový celek skončil po základní části na třetím místě. Ve čtvrtfinále play off vyřadil Brno, v semifinále pak nestačil na Liberec a posléze v sérii o třetí místo neuspěl ani proti Ostravě. Po dvou stříbrných medailích tak zakončil sezonu na čtvrtém místě. Dobře si vedl v evropském klubovém CEV Cupu, kde vyřadil maďarskou Kazinbarciku a bulharskou Montanu. V osmifinále však nestačil na Finy ze Sastamaly.

 

 • místo: HBC Kladno hokejbal: Hokejbalisté Kladna patří k nejlepším klubům v republice prakticky v každé sezoně. Na konci té uplynulé se ale vyrovnávali i se sezonou předešlou, kdy se nechali v play off brzy vyřadit. Souboj trenéra Drahomíra Kadlece dokráčel až do finále extraligy, kde svedl skvělou bitvu s hvězdami nabitým KERT Parkem Praha. A kdyby neztratil první dvě utkání v prodloužení, klidně mohl myslet i na titul. Stříbrné medaile jsou ale velkým úspěchem a Kladno navíc svou kvalitu předvedlo i ve druhé polovině roku, protože přes velké omlazení kádru po podzimu jasně vede nejvyšší soutěž a opět patří ke kandidátům na nejvyšší příčky.

 

 • místo Rytíři Kladno, lední hokej: V anketách o sportovce Kladenska hokejoví Rytíři v posledních letech vidět nebyli, teď jsou ale právem na prvním místě. Město má díky jejich statečnému boji opět zástupce v elitní soutěži druhého nejsledovanějšího českého sportu. Co se pět let nedařilo, to tým dokázal v jarní baráži. Značně ho vylepšily velké hvězdy Jaromír Jágr a Tomáš Plekanec, ale právě Jágr jako majitel klubu věřil i ostatním hráčům, ti s jeho vírou herně rostli a nakonec se na úkor Chomutova a Českých Budějovic do extraligy prokousali. Rytíři navíc po těžkém úvodu zvládli i podzimní část nejvyšší soutěže a jsou na dobré cestě k záchraně a dokonce reálně mohou uvažovat o postupu do play off.

Sporťák SAMK 2019:

Jedná se o anketu vyhlašovanou Sportovními areály města Kladna pro nejlepšího sportovce „Sympaťáka“ města Kladna za daný rok (sezónu). Nejčastěji nominovaní sportovci byli zařazeni mezi pět nejúspěšnějších, ze kterých na základě hlasování veřejnosti vzešel vítěz – “Sporťák SAMK 2019”.

Pořadí:

 • Martin Kehar 57,4 % Rytíři Kladno (lední hokej)
 • Tomáš Řenč 19,5 % SK Vanaman Kladno (triatlon)
 • Tomáš Hyský 9,7 % Kladno volejbal cz (volejbal)

Výherce z hlasování veřejnosti:

Tomáš Černohorský, byl vylosován ze všech hlasujících pro vítěze ankety Sporťák SAMK Martina Kehara. Od Sportovních areálů města Kladna obdržel elektroniku.

Zvláštní ocenění za zásluhy v oblasti sportu/Osobnost:

Jaromír Jágr (hokej, Rytíři Kladno): Člen posvátného Triple Gold Clubu, vyhrál tedy Stanley Cup, olympiádu i mistrovství světa. Je nejúspěšnějším Evropanem v historii slavné NHL. Co je pro Kladno úžasné, že svému městu zůstal věrný, i v osmačtyřiceti letech pro něj pořád žije, hraje za Rytíře, dovedl je zpátky po pěti letech do extraligy a zároveň je vede jako majitel.


Autor: (red)