Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • SAMK
  • Práce ve Slaném

Kladenské listy zvou na akce do středních Čech

Úterý, 28. ledna 2020 07:40

Kladenské listy přinášejí tradiční týdenní přehled kulturních akcí ve vybraných lokalitách Středočeského kraje. V pátek se otevřou hotely po celé republice a ubytovat se v nich můžete za symbolické ceny. O víkendu vás zase čekají různé zajímavé výstavy, uvidíte například modely ze stavebnice LEGO nebo historické panenky.  

Foto: KL

Akce v týdnu od 26. ledna do 2. února

Noc hotelů – vybraná města z celé ČR, 31. ledna

Nechte si poděkovat. Za podporu turismu a vstřícnost k návštěvníkům vašeho města. Za vnímání ekonomického přínosu cestovního ruchu pro nás všechny. Za toleranci jeho negativních vlivů. A právě proto, jako poděkování, otevřou hoteliéři 31. ledna 2020 své hotely. Pro vás, obyvatele městských čtvrtí, v jejichž blízkosti podnikají. Přijďte je na jeden den poznat i z druhé strany, očima turistů. Zažijte tak trochu jinou noc v sousedství. Více se dozvíte ZDE:

Výstava OSMDESÁTKY – Říčany, do 2. února

Výstava OSMDESÁTKY – Jak jsme tady žili/ Až do sametové revoluce vás vrátí do chvíle, kdy jste snili za dveřmi svého pokoje. Výstavu v budově Muzea Říčany doprovodí velkoplošné panely s fotografiemi v centru města a také další program. Více se dozvíte ZDE:

Hračka století – LEGO – Velvary, do 2. února

Technické muzeum hraček ve Velvarech zve na výstavu polytechnické stavebnice LEGO. Modely sestavil Filip Ditrich, autor výstavy. Některé z modelů byly postaveny přímo na místě, další postupně vznikají a v průběhu výstavy budou přidávány. Více se dozvíte ZDE:

Kuchyňky a pokojíčky aneb jak bydlely panenky – Roztoky, říjen 2019 – 9. února 2020

Výstava přináší reprezentativní výběr tohoto náročného typu hračky, doplněný o nádobíčko a vše potřebné pro hru s panenkami v období od konce 19. století po 80. léta 20. století. Představeny jsou jak samostatné domečky pro panenky, tak vlastní interiéry pokojíků a kuchyněk. Instalace zahrnuje více než 50 domečků, kuchyněk a pokojíčků různých velikostí, od rozměrných objektů po miniatury, včetně jejich vybavení. Více se dozvíte ZDE:

Autor: (red)