Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • SAMK
  • Práce ve Slaném

Podmínečně propuštěný násilník napadl mladého muže, držel mu nůž u krku

Úterý, 28. ledna 2020 07:50

Kladenští kriminalisté zahájili trestní stíhání devětapadesátiletého násilníka, který v prvním lednovém týdnu s nožem ohrožoval muže, jenž šel ke kontejnerovému stání v Kročehlavském sídlišti vynést odpadky. Útočník byl přitom toho času na svobodě jen podmínečně poté, co mu byl zmírněn trest za pokus o zabití.

Podmínečně propuštěný násilník napadl mladého muže, držel mu nůž u krku (Ilustrační foto: KL)

V prvním lednovém týdnu vyjížděli policisté do ulice Vitry v Kročehlavech poté, co přijali oznámení od mladého muže, kterého cestou ke kontejnerům pod rouškou tmy někdo přepadl. Přistoupil k němu a přiložil mu nůž na krk se slovy, že ho zabije. Vystrašený muž sáhl po noži, aby odklonil ostří od svého hrdla, přičemž se lehce pořezal na prstu. Obranný manévr útočníka zřejmě překvapil, kvapem se vzdálil a zmizel v nedalekém paneláku.

Přivolané hlídce napadený muž poskytl popis útočníka, kterého policisté zakrátko našli v jednom z bytů ve třetím patře domu, do nějž utekl.

„Při jednání s policejní hlídkou byl muž značně nervózní a v kapse svíral nůž, který poté nenápadně odložil v pokoji, kde se na stolku nacházel ještě nůž kuchyňský. Vzhledem k povaze jeho přečinu policisté muže zadrželi a spoutali. Následně byl eskortován na policejní služebnu k procesním úkonům a poté do policejní cely,“ uvedla policejní mluvčí Jana Šteinerová.

Na základě následného šetření kriminalisté zahájili mužovo trestní stíhání pro nebezpečné vyhrožování a výtržnictví, za což mu hrozí trest odnětí svobody až na tři roky. Navíc se ukázalo, že byl muž v minulosti odsouzen za pokus o zabití a v současnosti byl podmínečně propuštěn z výkonu trestu. Teď už je ve vazební věznici v Praze.

Autor: (jk)