Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • SAMK
  • Práce ve Slaném

I v neděli pokračovaly práce v domě poškozeném sobotním požárem

Pondělí, 27. ledna 2020 07:10

V sobotu v brzkých ranních hodinách zasahovaly složky Integrovaného záchranného systému u požáru bytu v 11. patře panelového domu v Kladně. V neděli pokračovaly práce uvnitř domu a zjišťoval se stav jeho poškození.

I v neděli pokračovaly práce v domě poškozeném sobotním požárem (Foto: KL)

Statik v sobotu vydal zákaz vstupu do objektu a další rozhodnutí budou záviset na výsledcích analýzy. Proběhne odběr vzorků betonu specializovanou firmou. Na základě analýzy těchto vzorků bude rozhodnuto o dalším postupu a nutných opravách domu. Není pravda, že bylo rozhodnuto o demolici části domu, jak se někde uvádí. Vše bude záviset na výsledku kontrol.

Již v sobotu byla zprovozněna informační linka 727 825 919 pro evakuované lidi z domu, kde získají aktuální informace.

Policie hlídá objekt 24 hodin denně a v případě potřeby doprovází nájemce do jednotlivých bytů pro nutné osobní věci.

Instalatéři zjišťují stav vodovodní sítě a připravují soupis prací, které je třeba zahájit. Stejně tak postupovali v neděli i elektrikáři, kteří ale s pracemi musí čekat na vyschnutí domu. Zprovoznění přívodu elektřiny bude klíčové pro návrat obyvatel do nezasažených bytů. Na místě jsou také zámečníci, kteří řeší zabezpečení jednotlivých bytů, včetně těch, které museli hasiči vyrazit. Obnovena byla dodávka tepla.

Dnes ráno zasedne i Rada města, která rozhodne o dalším postupu a jednotlivých krocích, včetně materiální pomoci evakuovaným lidem a kapacitě bytového fondu města. Snahou bude co nejdříve umožnit návrat do bytů, u kterých to bude možné a bezpečné. Rozhodující samozřejmě budou pokyny statika a odborníků z řad jednotlivých profesí.

Město intenzivně pracuje na maximální koordinaci a urychlení prací včetně jednání s pojišťovnami tak, aby se situace co nejdříve stabilizovala a co nejdříve bylo možno zahájit opravy domu.

Autor: Lucie Steinerová