Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • SAMK
  • Práce ve Slaném

V Centralu bude vernisáž fotografií prvního ročníku Kladenského krasohledu

Úterý, 28. ledna 2020 07:10

Výherci prvního ročníku fotografické soutěže Kladenský krasohled budou oceněni ve čtvrtek 30. ledna při příležitosti slavnostní vernisáže. Akce se koná od 17 hodin v prvním patře obchodního domu Central Kladno.

V Centralu bude vernisáž fotografií prvního ročníku Kladenského Krasohledu (Foto: KL)

V rámci vernisáže, která se uskuteční ve čtvrtek 30. ledna od 17 hodin v obchodním domě Central Kladno, budou předána ocenění vítězům prvního ročníku fotografické soutěže Kladenský krasohled 2019. Ocenění se dočkají výherci v kategoriích Ceny poroty i Ceny veřejnosti. 

Čtyři desítky fotografií z prvního ročníku budou v prvním patře obchodního domu Central Kladno vystaveny od 31. ledna do 29. února.

Aktuálně probíhá už druhý ročník této fotografické soutěže. Pokud rádi fotíte a chtěli byste se svými povedenými snímky také pochlubit, ZDE najdete návod, jak na to.

„Fotografování v mnoha podobách i stylech se stalo jednou z neodmyslitelných tradic a součástí charakteru města. Své místo tu má snímání rozpadajících se průmyslových areálů, každodenního lidského klokotání i rozechvělého, šepotajícího listoví stromů. Rozmanitost kladenské fotografie je omračující a inspirující. A právě nekonečnost této části nesmrtelné duše Kladna chceme zachytávat, uchovávat, představovat, opěvovat i oceňovat,“ říká o soutěži šéfredaktorka měsíčníku Kladno Eva Havelková.

Vybrané snímky veřejnosti zachycující dění, prostředí, přírodu, lidi nebo památky na území Kladna budou každý měsíc publikovány na zadní straně měsíčníku Kladno. Na konci roku pak porota vybere ze všech došlých snímků ty nejzdařilejší do finále. Rozhodovat o vítězi bude opět porota i veřejnost.

Autor: (red)