Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • SAMK
  • Práce ve Slaném

Vedení 2:0 nestačilo, Kanonýři prohráli v Chomutově 4:6

Pondělí, 27. ledna 2020 07:00

Po první třetině vedli 2:0, v té třetí mocně dotahovali, jenže inkasovaný gól při hře bez brankáře sebral i poslední naději. Kanonýři tak nenavázali na své páteční vítězství s Rožnovem a z Chomutova si odvážejí porážku 4:6. V tabulce jsou sice i dál třetí, ale mají stejný počet bodů jako čtvrté Ústí a pátý Chomutov, který však drží výhodu lepších vzájemných zápasů.

Vedení 2:0 nestačilo, Kanonýři prohráli v Chomutově 4:6

„Chomutov má navíc v závěru snazší soupeře a konečné umístění má pod svou kontrolou. Pro nás bude asi klíčové domácí utkání s Ústím. Určitě bude dobře, když skončíme v základní co nejvýš, ale potřebujeme zapracovat na konstantnější výkonnosti. Nejsme schopni udržet standard výkonu po delší dobu utkání, a to ani nemluvím o celých 60 minutách, ale o dvou třetinách,“ uvedl kouč Kanonýrů Jan Pazdera.

Právě i duel v Chomutově na potíž se stálostí výkonu ukázal. Kanonýři začali výtečně, po první třetině vedli 2:0, leč v té druhé přišla velká facka v podobě čtyř inkasovaných branek během devíti minut. „Z první třetiny jsme mohli vytěžit i víc, což by soupeře dostalo pod větší tlak. Ale už tehdy jsme hrubě propadali v osobních soubojích. V té druhé možná šancí ještě přibylo, ale bohužel jsme dobré pasáže totálně zahodili neskutečným výpadkem v obranné hře. Deseti minutami, kdy jsme dostávali gól za gólem a střídala se chyba za chybou. Jsem hrubě nespokojený s fyzickou hrou, protože jsme neměli ambici prodat to, co máme natrénováno,“ řekl Pazdera.

Ve třetí třetině pak Kanonýři toužili po vyrovnání, několikrát byli blízko, ale nedokázali trefit odkrytou chomutovskou branku. A nevytěžili nic ani ze závěrečné power play.

Další utkání hraje Kladno 8. února ve Znojmě, protože domácí zápas s Ústím si z nadcházejícího víkendu přeložilo na úterý 11. února.

Autor: Robert Sára