Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • SAMK
  • Práce ve Slaném

Autobusová linka 609 bude od února opět jezdit přes Pražskou

Úterý, 28. ledna 2020 07:00

Autobusová linka kladenské městské hromadné dopravy linky 609 bude od 1. února jezdit po své původní trase. Pojede obousměrně mezi zastávkami Pražská křižovatka a Oaza přes zastávku Pražská.

Autobusová linka 609 bude od února opět jezdit přes Pražskou (Ilustrační foto: KL)

Návrat linky do původní trasy umožnila realizace stavebních úprav výjezdu z konečné u Oazy tak, aby bylo pro autobusy ve směru do centra zajištěno bezpečné odbočení vpravo do Arménské a dále Pražské ulice.

„Výjezd od Oazy jsme upravili ve zrychleném režimu tak, aby mohla linka 609 od února jezdit po původní trase. Nekamenujte nás za to, jak to vypadá, obalovny jsou zavřené a asfalt tam dodáme, jakmile to bude možné,“ ujišťuje radní Lukáš Hanes.

Kladenský dopravce chystá v letošním roce i další změny. „Z důvodu zpracování informací o jízdních řádech elektronickou formou vznikají od 1.února v městské dopravě Kladno dvě nové linky. Cestující již nepojedou do zastávky Pekárna posilou linky 616 ale nově linkou MHD číslo 608. Na Dny města nebude doprava zajišťována speciální linkou, ale nově linkou 607. Pro připravovanou linku MHD do čtvrti Korea je rezervováno číslo 615,“ informoval Listy ředitel ČSAD MHD Kladno Ludomír Landa.

Autor: (jk)