Teplárna Kladno Teplárna Kladno Roebels Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Teplárna Kladno

Orli proti vedoucímu Karlovarsku neuhráli ani set a vypadli z první šestky

Neděle, 26. ledna 2020 09:00

V poháru sice postoupili do Final four, v extralize ale kladenští volejbalisté nadále tápou. Čtvrtou porážku v řadě jim uštědřil lídr tabulky – Karlovarsko. Orli proti Západočechům neuhráli ani set a na šesté příčce je vystřídala Ostrava.

Ilustrační foto: KL

Kladno volejbal cz – VK ČEZ Karlovarsko 0:3

Sety: 25:27, 18:25, 20:25.

V situaci, kdy potřebují začít sbírat body, kladenští volejbalisté asi nemohli narazit na těžší překážku. Karlovarsko vévodí ligové tabulce, a to suverénním způsobem. Dosud prohrálo jen dvakrát – překvapivě podlehlo Odoleně Vodě 2:3 a stejným poměrem nestačilo na Liberec. V celé sezoně zatím ztratilo jen 11 setů, a to se v sobotním zápase s Kladnem, které navíc postrádalo oba blokaře základní sestavy, nezměnilo.

Od úvodní sady drtili Karlovarští soupeře perfektním servisem, a když už se Kladno pochlapilo na příjmu, srazili ho hosté na smeči. Přesto Orli dokázali první set dotáhnout až do závěrečné přetahované o dvoubodový rozdíl, který získali Západočeši poměrem 27:25.

Ve druhém setu si Karlovarsko vybudovalo bytelný náskok čtyř bodů, který pak nadále navyšovalo až na konečných 25:18. Také třetí sadu měli hosté pod kontrolou a dovedli ji k vítězství 25:20. Ani ve druhém vzájemném zápase sezony tak Kladno nesebralo Varům ani set a v tabulce kleslo na sedmou příčku poté, co Ostrava zvítězila v Ústí nad Labem.

Na palubovce kladenské sportovní haly se Orli znovu představí už ve středu večer, kdy v evropském poháru vyzvou portugalský Lisabon. Trenér Fortuník bude nejspíš opět postrádat indisponované Sobotku a Zajíčka, nastoupit nemůže ani smečař Staples, který už v poháru naskočil za Innsbruck.