Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • SAMK
  • Práce ve Slaném

Kladno chystá další investice do městské hromadné dopravy

Neděle, 26. ledna 2020 10:00

Investice do dopravní infrastruktury tradičně tvoří nezanedbatelnou část v městském rozpočtu. Důležitou podkapitolou je podpora městské hromadné dopravy. Jen na úpravu zastávek má Kladno pro letošní rok vyčleněno celkem více než pět a půl milionu korun.

Kladno chystá další investice do městské hromadné dopravy (Foto: MMK)

Město Kladno hodlá pracovat na zlepšení komfortu městské hromadné dopravy. Krom běžícího zpracování analýzy MHD chystá v letošním roce také investice. Čtyři miliony vyčlenilo na obnovu zastávek, které by měly splňovat požadavky na bezbariérovost, dalších 1,7 milionu korun půjde na výstavbu nových přístřešků.

V uplynulém týdnu se na lince 603 tam a zase zpátky projela zastupitelka Anna Gamanová s pracovníky odboru dopravy, policisty a pracovníky Arrivy. Společně zkoumali, v jakém stavu jsou perony, jak vysoká je nástupní hrana, jestli autobus dokáže k peronu správně zajet a kde chybí přístřešky.

„Protože většinou jezdím s dvěma dětmi a kočárkem, je pro mě stejně jako pro spoustu cestujících naprosto klíčové, jak pohodlně se dá do autobusu nastoupit. Komfort je také klíčovým parametrem pro lidi, jestli autobusem pojedou anebo radši sednou do auta. A pak jsou tu děti, studenti, staří lidé, lidé, kteří auto nemají anebo prostě jen po městě chtějí jezdit jinak než autem, pokud mají tu možnost,“ uvedla Gamanová, kterou spolupráce s kolegy zmíněných složek potěšila.

V minulém roce město investovalo do vybavení zastávek novými chytrými označníky, které ukazují reálný čas příjezdu jednotlivých spojů. Kvůli potížím, které vznikly na straně dodavatele, se pilotní fáze projektu o několik týdnů protáhla a město uplatnilo sankce vyplývající ze smlouvy. Označníky jsou součástí dlouhodobé koncepce zapojování moderních technologií do chodu města. Technologické inovace hodlá Kladno využít pro zvýšení kvality života obyvatel v duchu trendu „chytrého města“.


Autor: (jk)