Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Práce ve Slaném
  • Teplárna Kladno

V Kladně vybuchl panelák, jeden člověk nepřežil

Sobota, 25. ledna 2020 06:40

V sobotu nad ránem došlo v Kladně k výbuchu plynu v bytě panelového domu naproti Tescu. První informace hovoří o tom, že jedna žena neštěstí nepřežila. Na místě operují složky integrovaného záchranného systému.

V Kladně vybouchl panelák, jeden člověk nepřežil (Foto: KL)

Podle informací Kladenských listů se jednalo o výbuch plynu v jedenáctém patře panelového domu. K tomu mělo dojít v sobotu před pátou hodinou ranní. Oheň okamžitě zachvátil jeden z bytů, ve kterém měla zemřít jeho majitelka. Na místě se nacházelo i několik zraněných. Všichni byli odvezeni do nemocnice.

„V bytě zasaženém výbuchem a následným požárem byla nalezena dvaašedesátiletá žena bez známek života. Další osoba, stejně starý muž, z bytu vyběhla ven. Nyní je s popáleninami hospitalizován v nemocnici,“ uvedli na svém na twitteru policisté.  

„U požáru výškové budovy zasahovaly od brzkých ranních hodin jednotky z druhého poplachového stupně v Kladně. Hořelo v bytě v 10. nadzemním podlaží. Všechny osoby byly z domu evakuovány a bude pro ně zajišťováno náhradní ubytování. Zraněné osoby ošetřila zdravotnická záchranná služba. Ve 4:58 byla nahlášena lokalizace a krátce před půl šestou byl poplachový stupeň snížen na základní,“ uvedli k neštěstí středočeští hasiči na své sociální síti.

“Děkuji za výbornou práci hasičům a záchranným složkám. Evakuovaným obyvatelům jsme připraveni maximálně pomoci. Okamžitě máme k dispozici náhradní ubytování a také materiální pomoc. Na místo byl povolán statik, který určí rozsah škod a následně i přibližný termín, kdy se obyvatelé domu budou moci vrátit domů,” řekl primátor Dan Jiránek


Autor: (red)