Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Práce ve Slaném
  • Teplárna Kladno

Dvě využité přesilovky i převaha. Kanonýři se vrací z Beskyd s výhrou

Sobota, 25. ledna 2020 09:00

Ze zasněžených Beskyd se Kanonýři domů vracejí se třemi body a prvním vítězstvím v roce 2020. Rožnov pod Radhoštěm porazili i podruhé v sezoně, tentokrát 7:3 a v prvoligové tabulce zůstávají na třetím místě. Mají 45 bodů jako čtvrté Ústí nad Labem. O tři body zpět je po páteční porážce 2:9 v Karlových Varech Chomutov, se kterým se Kladenští na jeho půdě utkají ve velmi klíčovém utkání již tuto neděli.

Ilustrační foto: KL

„Líbil se mi náš vstup do utkání. Byli jsme koncentrovaní, měli jsme převahu poziční i tu v osobních soubojích. Soupeř byl hodně produktivní z brejků, v prvních dvou třetinách jich moc neměl, ale skoro na co sáhl, to proměnil. O to důležitější bylo, že jsme byli v klidu a dál věřili své hře,“ komentoval duel trenér Kanonýrů Jan Pazdera. 

Ano, až do poloviny utkání to byla navzdory kladenské dominanci přetahovaná. Kanonýři sice díky využité přesilovce šli brzy do vedení, ale ještě do konce první třetiny vyrovnal domácí Žniva. Stejně tak dokázal Smékal reagovat na Pixův gól zkraje druhé třetiny. Ovšem pouhých osm vteřin po oné druhé vyrovnávací brance vrátil Kladnu vedení Sachr, které už si Kanonýři nenechali vzít a ve třetí třetině ještě navýšili skóre. „Bohužel poslední desetiminutovka byla velkou kaňkou na celém výkonu. Když jsme odskočili na 7:2, začali jsme situace přehrávat, hrálo se nahoru dolů a Rožnov se ještě vybláznil. Takže jsem byl rád, že se nám nikdo nezranil. Bylo to hodně zběsilé,“ uvedl Pazdera.

Nicméně velkým pozitivem jsou dvě proměněné přesilovky ze dvou, na kterých Kanonýři v minulých dnech v tréninku i u videa hodně pracovali. „Kluci byli schopni ty věci přenést na hřiště. Obě přesilovky byly výborně zahrané, bylo to jen o tom, kdy gól dáme, a ne jestli ho dáme. Samozřejmě ale bude důležité, abychom se takto prosadili i proti silnějšímu soupeři, třeba hned v neděli.“

Autor: Robert Sára