Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Práce ve Slaném
  • Teplárna Kladno

Orli zvládli pohárovou odvetu a jsou v semifinále!

Pátek, 24. ledna 2020 07:00

V prvním čtvrtfinálovém zápase volejbalisté Kladna nestačili na pražské Lvy na domácí půdě a prohráli 2:3. Ve venkovním zápase už si ale počínali dominantně a zapsali jasnou výhru 3:0! Zahrají si tak semifinále Českého poháru!

Po čtyřech porážkách v řadě konečně přišlo prolomení nepříznivé série! Volejbalisté Kladna uspěli na palubovce soupeře a zapsali nad pražským celkem vítězství 3:0 na sety. V první sadě vyhráli hosté 25:22 a rozhodovalo se dost možná už ve vyrovnaném druhém setu! Ten nakonec Kladeňáci zvládli 29:27 a v rozhodující třetí hře už soupeře smetli 25:18. V konečném součtu tedy čtvrtfinálový zápas mezi Kladnem a Prahou skončil 5:3 na sety a Kladno slaví postup mezi čtveřici nejlepších týmů.

V předfinální fázi doplní kladenský celek ještě Liberec, který vyřadil Brno výsledky 3:1 a 3:1, České Budějovice, které si poradily s Příbramí jednoznačně 3:1 a 3:0, a Karlovarsko, které vyřadilo Ostravu výsledky 3:1 a 3:1.

Kladeňáci rovněž získali příznivější náladu před důležitým víkendovým duelem, který je čeká v sobotu od 17 hodin doma proti vedoucímu Karlovarsku! Kladno je v tabulce dál až šesté a na pátou Prahu má už šestibodovou ztrátu! Pokud bude chtít svoji pozici vylepšit, bude potřebovat začít opět co nejdříve bodovat.

Proti vedoucímu týmu tabulky však Orly nečeká nic snadného. Karlovarsko dosud prohrálo jen ve dvou zápasech. Podlehlo Odolene Vodě 2:3 a stejným výsledkem předtím také Liberci. Platí tak dál, že dominantní Karlovarsko bodovalo ve všech odehraných zápasech tohoto ročníku extraligy a celkově ztratilo pouze 11 setů. Na čele tak má luxusní devítibodový náskok před Libercem a Českými Budějovicemi.

VK Lvi Praha – Kladno volejbal cz 0:3

Sety: 25:22, 29:27, 25:18.

Autor: (fa)