Teplárna Kladno Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • SAMK
  • Práce ve Slaném

Vědecká knihovna v Kladně chystá výstavu Fenomén Tattoo

Pondělí, 27. ledna 2020 07:40

Středočeská vědecká knihovna v Kladně připravila další výstavu v Malé galerii, tentokrát na téma “Fenomén Tattoo” tatérky Lindy Víghové, známé pod uměleckým jménem Free-Soul Tattoo. Slavnostní zahájení výstavy proběhne ve středu 29. ledna od 18.00 hodin.

Vědecká knihovna v Kladně chystá výstavu Fenomén Tattoo (Foto: KL)

Jakou motivaci měli a mají lidé, kteří si trvale zdobí vlastní tělo ať už ornamenty či texty nebo dalšími uměleckými prvky? Tetování bylo původně sjednocujícím prvkem, odznakem příslušnosti ke kmenu, sociální či profesní skupině. Tuto svou funkci má samozřejmě i v současnosti, ale ostré kontury vymezení a příslušnosti k nějakému společenskému útvaru se dnes stírají. Podstatou oproti minulosti je prvek individualizace. Dnešní člověk svou tetováží nemanifestuje, že někam patří, ale naopak, že je nezávislý.

Svoji autorskou tvorbu jak na lidském těle, tak i na papíře představí talentovaná tatérka Linda Víghová známá pod uměleckým jménem Free-Soul Tattoo.

Vernisáž se bude konat 29. ledna od 18:00 hodin a samotná výstava bude v knihovně k vidění až do 10. března letošního roku.

Autor: (red)