Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Práce ve Slaném
  • Teplárna Kladno

Psí útulek Bouchalka představuje Betynku, chcete ji?

Pátek, 24. ledna 2020 07:10

Protože pejsků v útulku Bouchalka postupně neustále přibývá, připravily Kladenské listy ve spolupráci s dobrovolníky pro své čtenáře další pokračování seriálu, ve kterém jednou týdně představí jednoho „hafana“. Můžete si ho adoptovat, nebo jen vyvenčit. Dnešní hrdinkou je fenka Betynka.

Psí útulek Bouchalka představuje Betynku, chcete ji? (Foto: Psí útulek Bouchalka)

Betynka je hodná a vyplašená fenečka. Asi osm let stará německá ovčanda. Žila celý život na dvorku, u rozpadlé boudy, přivázaná krátkým řetězem, aby se ze svého vězení nemohla dostat. V romské rodině se jí lásky, ani pěkného zacházení nedostávalo. Lidé se nedávno odstěhovali a nechali jí tam, a tak se Betynce rozzářila hvězda naděje. Naštěstí se o ní vědělo a nezemřela tam hlady, ale dostala se do útulku.

Zatím se rozkoukává, zjišťuje, o čem je život. Samozřejmě se bojí a může i ze strachu ublížit. Nejde o to, že by chtěla, ale hrozně se bojí a nezná jinou možnost než se bránit. Naštěstí však důvěra roste a hodně pomáhá jídlo, které si je schopná již vzít i z ruky.

Co se týče jiných psů, nereaguje špatně, ale asi nikdy nebyla socializovaná. Hodný a klidný pes by jí mohl být dobrou berličkou, aby jí ukazoval, jak by se měla chovat a že není třeba všechen ten strach.

Doporučujeme jí spíše na zahradu, život v bytě by pro ni mohl být velký šok. Ale může mít přístup do domu a sama se bude učit, že to na gauči není špatné anebo si raději vybere život venku. Není samozřejmě vhodná k malým dětem, ale do rodiny ke starším lidem by mohla.

Odkaz na album pejska naleznete ZDE:

PSÍ ÚTULEK BOUCHALKANa Bouchalce 398, Buštěhrad, 273 43

Telefon: 739 433 776 (10:00 – 16:00) E-mail: psiutulekbouchalka@seznam.cz

Autor: Jana Tichá