Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Práce ve Slaném
  • Teplárna Kladno

Pátrací akce s dobrým koncem: Policisté našli ženu, která si chtěla vzít život

Pátek, 24. ledna 2020 07:30

Napsala dopis na rozloučenou, posilnila se alkoholem, sbalila nůž a odešla z domu, kam už se neměla vrátit. Zoufalou ženu naštěstí kladenští policisté dokázali vypátrat dřív, než si stihla ublížit. Předali ji záchrance a po noci strávené na expektačním pokoji se podrobila odbornému psychiatrickému vyšetření.

Pátrací akce s dobrým koncem: Policisté našli ženu, která si chtěla vzít život (Ilustrační foto: KL)

V neděli 19. ledna večer vyjeli kladenští policisté do lesů u Rozdělova, kde pátrali po ženě, která odešla z domova a zanechala po sobě dopis na rozloučenou. Zkoušeli ji hledat na místech, kam prý často chodívá. Situaci jim ale krom hustého lesního porostu komplikovala také tma. Hlídka projížděla po lesních cestách od Sletiště k Lapáku a zase zpátky. Pak si u dětského hřiště všimla sedící ženy s mobilním telefonem. Ukázalo se, že je to pohřešovaná, po níž pátrali. Pod vlivem alkoholu a tíhou myšlenek seděla a plakala.

„Policisté se snažili s ženou navázat slovní kontakt a poté, co se rozpovídala o svých problémech, sdělila jim, že požila alkohol a chtěla ukončit svůj život za pomoci nože, který měla schovaný v kabelce. Poté, co policejní hlídka získala její důvěru, jim nůž sama vydala a podrobila se dechové zkoušce na přítomnost alkoholu s pozitivním výsledkem ve výši 1,58 promile,“ uvedla policejní mluvčí Jana Šteinerová.

Policisté s ženou vyčkali do příjezdu záchranky, která ji převezla do kladenské nemocnice, kde strávila noc na expektačním pokoji. Na další vyšetření byla převezena do psychiatrického zařízení.

„Policisté svým profesionálním přístupem a jednáním zachránili ženě život,“ ocenila Šteinerová práci svých kolegů.

Autor: (jk)