Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Práce ve Slaném
  • Teplárna Kladno

FOTO: Profesionální hasiči v Kladně slavnostně zařadili do výjezdu nový automobil

Čtvrtek, 23. ledna 2020 07:20

Město Kladno přispělo částkou 4,5 milionu korun na nový výjezdový vůz Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje. Profesionálním hasičům ho dnes dopoledne slavnostně předal primátor Dan Jiránek. 

Profesionální hasiči v Kladně slavnostně zařadili do výjezdu nový automobil (Foto: HZS Středočeského kraje)

Kladenští hasiči budou ode dneška vyjíždět k požárům i technickým zásahům s novou Scanií s označením CAS 20/4000/240 S2T. Nový vůz nahradí svého staršího předchůdce CAS 24 T 815 Terrno z roku 2001. Nové vozidlo předal dnes kladenský primátor Dan Jiránek se zástupci firmy Teplárna Kladno s.r.o. řediteli Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje Miloslavu Svatošovi a samozřejmě také těm, kteří ho budou využívat nejvíce – profesionálním hasičům. Slavnostního předání se tak účastnila celá sloužící směna A, přítomni byli i další členové vedení HZS Středočeského kraje.

„Hasičské sboru si velmi vážím. Uvědomuji si, jak záslužnou činnost hasičský sbor pro obyvatele města dělá, a jsem velmi rád, že do své každodenní práce mohou zařadit nejmodernější vůz se špičkovou technickou výbavou,“ řekl Dan Jiránek, primátor Kladna.

Obměna hasičské techniky je velmi důležitá, protože stejně jako jsou zásahy neustále náročnější a komplikovanější, tak je potřeba mít ve výbavě vozidlo, které dokáže držet krok s dobou, a přizpůsobit se všem změnám. A to bezpochyby tento automobil splňuje.

Výbavou je vozidlo uzpůsobeno pro zásahovou činnost podle nastavené koncepce HZS Středočeského kraje, což přispívá k ochraně zdraví a bezpečí nejen pro své zaměstnance. V praxi to znamená, že technické prostředky jsou na všech prvovýjezdnových autech v kraji uloženy na stejném místě. Pokud bude hasič hledat například rozbrušovací pilu, najde ji ve stejných roletách (úložném prostoru) ve vozidle v Kladně nebo třeba v Mladé Boleslavi.

Celkové náklady na pořízení tohoto automobilu se vyšplhaly na 8 105 427 korun. Město Kladno přispělo částkou 4 500 000 Kč, zbytek byl financován z příspěvků společností Teplárna Kladno s.r.o. a VUAB Pharma a.s. Roztoky.

Autor: Lucie Steinerová