Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Práce ve Slaném
  • Teplárna Kladno

Kladenští strážníci se o víkendu potýkali s piráty silnic

Středa, 22. ledna 2020 08:10

V sobotu kladenští strážníci zastavili podezřelé vozidlo, jehož posádka nebyla připoutána a z vozidla byl cítit alkohol. Při dechové zkoušce naměřili řidiči 1,72 promile alkoholu v dechu. Neděle byla pro strážníky v detektivním žánru. Pátrali po šoférovi, který svým automobilem naboural do lampy veřejného osvětlení a z místa ujel. 

Kladenští strážníci se o víkendu potýkali s piráty silnic (Ilustrační foto: KL)

„V sobotu dopoledne zjistil operátor městského dohlížecího kamerového systému dvě osoby, které vyšly z jednoho z barů na ulici Generála Klapálka, nastoupily do nedaleko stojícího vozidla. Muž, který v ruce držel lahev s alkoholem, na místo spolujezdce, druhý se pak posadil na místo řidiče. Po chvíli se vozidlo rozjelo. Řidič nerespektoval řazení v jízdních pruzích a svou jízdou ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu. Hlídka strážníků posádku vozidla zastavila. Ani jeden z mužů nebyl připoutaný a z vozidla bylo cítit alkohol. Řidič na výzvu strážníků předložil doklady potřebné k řízení motorového vozidla a podrobil se dechové zkoušce. Ta ukázala 1,72 promile alkoholu v dechu. Celý případ si převzali na místo přivolaní policisté,“ uvedla pro Listy mluvčí kladenských strážníků Alena Purkytová.

„V neděli po jedné hodině ranní zjistila hlídka na křižovatce ulic Milady Horákové a Vodárenská poškozenou lampu veřejného osvětlení a nedaleko ležel ozdobný kryt kola osobního automobilu. Patice lampy byla zcela zničena a na rozpadlých kusech byly patrné stopy modré barvy, osvětlovací těleso, které z lampy spadlo, leželo na chodníku. Hlídka prověřila okolí a v ulici U Hvězdy zjistila modré vozidlo značky Renault, které mělo po nehodě poničenou přední část, na pravém předním kole chyběla ozdobná poklice. Strážníci ověřili u Policie České republiky, zda byla dopravní nehoda ohlášena. Policisté žádnou nehodu hlášenou neměli. Protože došlo ke škodě na majetku města a viník nehody z místa odjel, celý případ si převzali policisté k dalšímu šetření,“ popsala nedělní případ mluvčí Purkytová.

Autor: (red)