Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Práce ve Slaném
  • Teplárna Kladno

Výroba v Poldovce nadále stojí, firma v tichosti změnila majitele

Středa, 22. ledna 2020 07:00

Nejenže odboráři nic nevědí o znovuzahájení výroby v kladenské Poldovce, nemají ani bližší informace o novém majiteli společnosti, která Poldi před rokem vydražila. Opimo Trade totiž v tichosti odkoupila švýcarská firma K&SC SA, jejímž jednatelem by měl být Slovinec Maja Zdešar.

Výroba v Poldovce nadále stojí, firma v tichosti změnila majitele (Foto: KL)

Informaci o změně majitele přinesl deník E15, který také s odvoláním na někdejšího jednatele Opimo Trade Pavla Filipčíka uvedl, že novým generálním ředitelem kladenských hutí se stal Jan Gajda, jenž v minulosti figuroval v představenstvu několika firem z vítkovické skupiny Jana Světlíka.

Gajda tuto informaci deníku E15 bez dalších detailů potvrdil. Řekl jen, že má na starosti opětovné rozjetí výroby, která naváže na letitou tradici. Výroba přitom v Poldovce stojí už více než dva roky. Firma se dlouhé roky potýkala s dluhy, kvůli kterým skončila v prosinci 2017 v konkurzu. Krom pohledávek ze energie a materiál dlužila i několikaměsíční platy zaměstnancům. Insolvenční správce musel ze zákona nejprve vypořádat pohledávky věřitelů, ale ani ty se nepovedlo zcela pokrýt. Celkově se pohybovaly v řádech stovek milionů korun.

Odboráři boj o dlužné výplaty z období před vyhlášením konkurzu a dražbou nevzdávají. Soud v minulosti uznal, že vypořádání provedl správce tak, jak mu ukládá legislativa. Šéf odborů Jozef Kónya ale potvrdil, že odboráři podali odvolání a nyní musí dodat soudům další podklady. Podle Kónyi není zákon vůči zaměstnancům nastaven spravedlivě a spolu s dalšími odboráři chce usilovat o to, aby měli zaměstnanci větší šanci na vymáhání dlužných platů.

V Poldi, kterou společnost Opimo Trade loni získala v elektronické dražbě za 140 milionů korun, ještě před třemi roky pracovalo více než dvě stě lidí. Většina z nich si našla novou práci, příležitostí je v regionu dostatek. Někteří odešli do důchodu.

Autor: (jk)