Teplárna Kladno Roebels Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Teplárna Kladno

FOTO: Malí hokejisté se dočkali nové šatny

Středa, 22. ledna 2020 07:40

Před více než třemi roky prošly kabiny mládežnických týmů Rytířů a PZ Kladno rozsáhlou rekonstrukcí a nyní došlo k dalšími kroku navýšení kapacit pro hráče. Za spojovacím tunelem mezi první a druhou ledovou plochou vyrostla modulární stavba ze tří buněk, ve které je zbrusu nová šatna s kompletním sociálním zařízením pro nejmenší hokejisty. Zástupci klubu oficiálně přebrali novou kabinu v úterý v poledne.

Malí hokejisté se dočkali nové šatny (Foto: KL)

„Situace kolem zázemí pro naše děti už delší dobu potřebovala výpomoc zvenčí. Po jednáních jsme kontaktovali lidi z města, kteří se k nám neobrátili zády, a výsledkem je takováto úžasná šatnička. Byla to pro nás veliká nutnost a nemuselo by končit u jedné šatny. Minimálně ještě dvě bychom využili,“ komentoval aktuální situaci trenér žákovských kategorií Josef Zajíc, který jen stěží skrýval radost z úspěšného projektu. „Jsem nesmírně spokojen, že jsme to dokázali. Tohle je pro mě za celou sezonu zatím nejveselejší okamžik,“ vyprávěl s úsměvem bývalý kladenský kapitán.

K realizaci celého projektu došlo na základě spolupráce s městem a se Sportovními areály města Kladna. „Chtěli jsme vytvořit něco, co by mohlo klubům ukázat cestu, kterou jít. V budovách už nejsme schopní rozšiřovat šatní prostory. S nápadem přišli pan Zajíc s panem Černým, my na SAMKu jsme se nad tím zamysleli a snažili jsme se to na vlastní náklady provést. Vešli jsme se do 700 tisíc,“ prozradil jednatel společnosti SAMK Jiří Chvojka, který zároveň upozornil, že podobné zázemí se bude v dohledné době stavět i pro kladenské baseballisty. Půjde ovšem o poznání větší stavbu. „Částka na projekt je okolo tří a půl milionu korun, buněk tam bude daleko více. Chtěli jsme dopředu vidět, jak to bude fungovat,“ prozradil Chvojka. „Původní zázemí baseballistů už je zbourané, před 14 dny jsme vypsali výběrové řízení na zhotovitele stavby,“ doplnil radní pro rozvoj Lukáš Hanes.

Nejmenší hokejisté tedy mají k dispozici tři buňky, které se nacházejí za propojovacím tunelem mezi první a druhou plochou kladenského ČEZ stadionu. V modulech se nachází šatna se zbrusu novým vybavením, gumovou podlahou a elektrickým topením. Samozřejmostí je i sociální zařízení. Kladenské hokejové naděje budou moci začít nové zázemí využívat ihned. „Hned odpoledne místo tréninku mimo led jdeme dětem ukazovat, jak se budou zouvat, jak se budou převlékat, kam si budou věšet věci a tak dále,“ prozradil Zajíc.

Autor: (fa)