Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Práce ve Slaném
  • Teplárna Kladno

Kladenské listy zvou na akce do středních Čech

Úterý, 21. ledna 2020 07:00

Kladenské listy přinášejí tradiční týdenní přehled kulturních akcí po celých středních Čechách. Pokud se rádi bojíte, určitě uvítáte Strašidelnou výstavu v Dobrovických muzích. Milovníci čokolády si přijdou na své v Lysé nad Labem a v Berouně se budou udílet ceny Trilobit 2020.

Kladenské listy zvou na akce do středních Čech (Foto: KL)

Akce v týdnu od 20. do 26. ledna

 

Strašidelná výstava v Dobrovických muzeích – Dobrovice, 3. ledna – 1. března

Dobrovická muzea vás zvou na strašidelnou výstavu plnou pohádkových bytostí, kterou přivezlo Kočovné muzeum strašidel z Plzně. Přijďte se do muzea krásně bát! Více se dozvíte ZDE:

Proměny tvaru a dekoru ve fajánsi a jemné kamenině 17. až 19. století – Mělník, 17. ledna – 9. února

Výstava představuje soukromou sbírku významné vědecké osobnosti minulého století, jakou byl vynikající ortopéd, profesor Miroslav Jaroš. Obsah vystavené kolekce sleduje uměleckou práci modelérů, malířů a dekoratérů středoevropské keramiky v průběhu více než tří staletí. Jarošova sbírka fajánse a jemné kameniny vystavená v Regionálním muzeu Mělník je cenným dokladem sběratelství v době mezi dvěma světovými válkami a v poválečném období. Více se dozvíte ZDE:

Čokoládový festival – Lysá nad Labem, 24. – 26. ledna

Přijďte se bavit s celou rodinou, budou pro vás připraveny kvízy, soutěže a spousty dárků. Dál se můžete těšit na výstavu historie čokolády, vaření s čokoládou, stánkový prodej, degustaci, kulturní vystoupení i soutěže. Více se dozvíte ZDE:

Trilobit 2020 – Beroun, 25. ledna

Trilobit je symbolem cen, které v 60. letech uděloval Svaz československých filmových a televizních umělců – FITES nejlepším uměleckým počinům za uplynulé roční období ve filmu a v televizi. Po karlovarském festivalu se tak jedná o jedno z nejstarších ocenění svého druhu v České republice. Filmový, hudební i taneční – takový bude slavnostní večer audiovizuálních cen TRILOBIT 2020. Jejich 33. ročník opět přiblíží filmovou tvorbu loňského roku a také vyladí diváky na vlnu swingu. Dobovou atmosféru a tanečně-hudební show vykouzlí eso mezi swingovými big bandy, Original Vintage Orchestra populárního swingaře a jazzmana Petra Kroutila. Více se dozvíte ZDE:

Autor: (red)