Výstava fotografií Blíž k přírodě SMP Divadlo Lampion Lucie Bílá v Kladně Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
Tepo Volejbal Kladno Kanonýři Kladno ČSAD KLADNO Jaroš
 • SAMK
 • Divadlo Lampion
 • Labyrint

Miners U8 se na Tempu rozkoukali a odkryli potenciál

Úterý, 21. Leden 2020 07:40

Na první turnaj v novém roce vyrazily kladenské baseballové „osmičky“ do Prahy. V hale tamního Tempa poměřily síly se stejně starými týmy domácích a pražských Eagles. V „seznamovacím“ turnaji se Miners otrkávali a jejich zlepšující se výkony vyústily v závěrečné vítězství nad favorizovaným Tempem.

Miners U8 se na Tempu rozkoukali a odkryli potenciál (Foto: Miners Kladno)

„Sami jsme byli zvědaví, jak naši osmiletí od podzimu pokročili a bude-li to stačit na pražské týmy, celý turnaj jsme brali jako první seznámení s novou kategorií a rozkoukání na začátku sezony,“ říká hlavní kouč osmiček Petr Vinš.

Jeho svěřenci a svěřenkyně se v neděli 12. ledna dvoukolově utkali s dvěma pražskými týmy. V úvodním zápase s Eagles byla na Kladeňácích znát nervozita z nového prostoru haly, soupeřů i rodičů v hledišti a také malá zkušenost.

„V obraně jsme toho moc neuhráli, ale postupně jsme se zvedali v útoku a od druhé půlky zápasu jsme se soupeřům na pálce vyrovnali,“ ohlíží se Vinš za úvodním střetnutím, ze kterého odešli Miners poraženi 10:14.

Druhý soupeř, Tempo, působil ze všech třech týmů nejzkušeněji. V obraně bylo vidět, že děti už mají něco za sebou, dokážou si dobře hodit a zahrát poměrně jistě auty. Lépe než Miners, kteří často chybovali. Také na pálce byl soupeř jistější, a tak konečný výsledek – 12:5 pro Tempo – odpovídal průběhu zápasu.

„Důkladně jsme zápasy s dětmi probrali a řekli si, v čem se musíme zlepšit. Do druhé půlky turnaje jsme vstoupili mnohem lépe. Nervozita už z nás spadla a především v útoku jsme se rozjeli. Každý z Miners byl schopen odpálit a dostávat se na mety. Konečně se probudili naši nejzkušenější hráči Vašek Svoboda, Adam Jakubov nebo Katka Hergetová a jejich odpaly začaly létat až k zadní stěně haly. Vyrovnali jsme se soupeři na pálce a také v obraně už nebylo tolik zmatků a začali jsme zahrávat pěkné auty. A to nejen na 1. metě. Zaznamenali jsme první dvoujaut sezóny a následně i první trojaut. Po pěkném, vyrovnaném zápase už nám chyběly jen dva body na soupeře. Eagles – Miners 18:16,“ shrnul třetí duel Vinš.

Zlepšení bylo patrné také v posledním zápase proti favorizovanému Tempu. Miners se soupeři vyrovnali na pálce a zasypali ho tvrdými odpaly, po kterých kupil chyby. Na metách byli Kladeňáci agresivnější a v obraně zahrávali jeden pěkný aut za druhým. Výsledek se dostavil v podobě prvního letošního vítězství 9:8 nad favoritem.

„Zakončili jsme turnaj pozitivně a na dětech to bylo znát. Z vítězství měly radost. Ukázalo se, že naše U8 mohou hrát s pražskými týmy vyrovnanou partii. Troufám si tvrdit, že kladenské osmičky mají v sobě potenciál být velmi slušným týmem a že když ještě chvilku počkáme, ukážou nám to. Každopádně mají velkou šanci se na jaře poprat o vrchol letošní U8 sezóny: postup z kvalifikace na červnový finálový First cup v Brně. Jsem přesvědčený, že se do Brna podívají,“ dodal Vinš závěrem.

Autor: (jk) 1. krimi

  V Kladně ukradli dělníci z výkopu padesátimetrový kabel

 2. pozvánka

  Kladenský Labyrint pořádá o víkendu bál pro prince a princezny

 3. krimi

  Kladenští policisté pátrají po zloději, který ze sklepa ukradl tři kotle

 4. zprávy

  V pondělí se na Kladensku zavírají tři mosty, čekají nás dopravní komplikace

 5. krimi

  Trojice zlodějů opakovaně kradla v kladenské drogerii

 6. zprávy

  Kladenská hromadná doprava bude mít o jarních prázdninách omezený provoz

 7. krimi

  Zloději o víkendu vykradli dvě kročehlavské hospody

 8. zprávy

  Židovku Štěpánku Mikešovou v Lidicích připomene pamětní deska

 9. zprávy

  Novým ředitelem Památníku Lidice se stal vojenský historik Eduard Stehlík

 10. foto

  Kladenský Dům kultury má za sebou svůj první Dětský karneval

 11. info z radnice

  Kladno nabízí pronájem náměstí pro pořádání farmářských trhů

 12. zprávy

  Město Kladno díky loňským setkání s občany sesbíralo stovky podnětů

 13. foto

  V sobotu se v Kladně konaly tradiční sokolské šibřinky

 14. zprávy

  Kladensko znovu potrápil silný vítr, napilno měli hasiči i strážníci

 15. zprávy

  V Kladně přibude autobusová zastávka, oprava Karlovarky si vyžádá změny

 16. zprávy

  Loňský scénář se opakoval, volejbalisté Kladna ve finále podlehli Českým Budějovic

 17. krimi

  Alkohol, kokain, pervitin, marihuana. Policie načapala čtyři řidiče pod vlivem

 18. pozvánka

  Na co se můžete tento týden těšit v kladenském kině Hutník

 19. foto

  Kladenská porodnice získala certifikát za šetrné porody

 20. rozhovor

  Trenér Minář byl na týdenní stáži ve Wileru. Byla to fantastická inspirace, říká