Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Práce ve Slaném
  • Teplárna Kladno

Miners U8 se na Tempu rozkoukali a odkryli potenciál

Úterý, 21. ledna 2020 07:40

Na první turnaj v novém roce vyrazily kladenské baseballové „osmičky“ do Prahy. V hale tamního Tempa poměřily síly se stejně starými týmy domácích a pražských Eagles. V „seznamovacím“ turnaji se Miners otrkávali a jejich zlepšující se výkony vyústily v závěrečné vítězství nad favorizovaným Tempem.

Miners U8 se na Tempu rozkoukali a odkryli potenciál (Foto: Miners Kladno)

„Sami jsme byli zvědaví, jak naši osmiletí od podzimu pokročili a bude-li to stačit na pražské týmy, celý turnaj jsme brali jako první seznámení s novou kategorií a rozkoukání na začátku sezony,“ říká hlavní kouč osmiček Petr Vinš.

Jeho svěřenci a svěřenkyně se v neděli 12. ledna dvoukolově utkali s dvěma pražskými týmy. V úvodním zápase s Eagles byla na Kladeňácích znát nervozita z nového prostoru haly, soupeřů i rodičů v hledišti a také malá zkušenost.

„V obraně jsme toho moc neuhráli, ale postupně jsme se zvedali v útoku a od druhé půlky zápasu jsme se soupeřům na pálce vyrovnali,“ ohlíží se Vinš za úvodním střetnutím, ze kterého odešli Miners poraženi 10:14.

Druhý soupeř, Tempo, působil ze všech třech týmů nejzkušeněji. V obraně bylo vidět, že děti už mají něco za sebou, dokážou si dobře hodit a zahrát poměrně jistě auty. Lépe než Miners, kteří často chybovali. Také na pálce byl soupeř jistější, a tak konečný výsledek – 12:5 pro Tempo – odpovídal průběhu zápasu.

„Důkladně jsme zápasy s dětmi probrali a řekli si, v čem se musíme zlepšit. Do druhé půlky turnaje jsme vstoupili mnohem lépe. Nervozita už z nás spadla a především v útoku jsme se rozjeli. Každý z Miners byl schopen odpálit a dostávat se na mety. Konečně se probudili naši nejzkušenější hráči Vašek Svoboda, Adam Jakubov nebo Katka Hergetová a jejich odpaly začaly létat až k zadní stěně haly. Vyrovnali jsme se soupeři na pálce a také v obraně už nebylo tolik zmatků a začali jsme zahrávat pěkné auty. A to nejen na 1. metě. Zaznamenali jsme první dvoujaut sezóny a následně i první trojaut. Po pěkném, vyrovnaném zápase už nám chyběly jen dva body na soupeře. Eagles – Miners 18:16,“ shrnul třetí duel Vinš.

Zlepšení bylo patrné také v posledním zápase proti favorizovanému Tempu. Miners se soupeři vyrovnali na pálce a zasypali ho tvrdými odpaly, po kterých kupil chyby. Na metách byli Kladeňáci agresivnější a v obraně zahrávali jeden pěkný aut za druhým. Výsledek se dostavil v podobě prvního letošního vítězství 9:8 nad favoritem.

„Zakončili jsme turnaj pozitivně a na dětech to bylo znát. Z vítězství měly radost. Ukázalo se, že naše U8 mohou hrát s pražskými týmy vyrovnanou partii. Troufám si tvrdit, že kladenské osmičky mají v sobě potenciál být velmi slušným týmem a že když ještě chvilku počkáme, ukážou nám to. Každopádně mají velkou šanci se na jaře poprat o vrchol letošní U8 sezóny: postup z kvalifikace na červnový finálový First cup v Brně. Jsem přesvědčený, že se do Brna podívají,“ dodal Vinš závěrem.

Autor: (jk)