Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Práce ve Slaném
  • Teplárna Kladno

Policie hledá zloděje, který z garáže v Kladně odnesl pneumatiky a porcelán

Úterý, 21. ledna 2020 07:50

Pneumatiky, disky, porcelánový servis, příbory, skleničky nebo čajová souprava. To všechno zmizelo z garáže ve Smečenské ulici v Kladně poté, co ji v blíže nezjištěné chvíli po dobu posledních tří týdnů navštívil zloděj. Majitelka vyčíslila škodu na 50 tisíc korun.

Policie hledá zloděje, který z garáže v Kladně odnesl pneumatiky a porcelán (Ilustrační foto: KL)

Podle oznamovatelky se krádež mohla odehrát kdykoliv od 27. prosince loňského roku do 18. ledna toho letošního. Zloděj násilím překonal zabezpečení garáže ve Smečenské ulici a pak už měl volný přístup dovnitř. Odnesl si celkem osm pneumatik, čtyři z nich na elektronových discích. Dále vzal sadu kompletního porcelánového servisu talířků a hrnečků, šest kompletních sad příborů, porcelánový váleček a naběračku, mísu na polévku s poklicí, tác, tři sady skleniček, čajovou soupravu z japonského porcelánu, broušené skleničky, šestidílnou sadu misek na kompot a vázu. Sečteno a podtrženo nakradl věci za 48 tisíc korun, škodu za další tisícovku způsobil znehodnocením zámku. Teď po něm pátrá policie a žádá o pomoc veřejnost.

„Policie vyzývá občany, pokud poblíž garáže ve Smečenské ulici v Kladně v době od 27. prosince 2019 do 18. ledna 2020 zaznamenali podezřelou osobu nebo podezřelé vozidlo při nakládání zmíněných věcí, aby poskytli informace na nejbližší policejní služebnu nebo na linku 158 a svými poznatky dopomohli při dopadení pachatele,“ vzkázala prostřednictvím Listů policejní mluvčí Jana Šteinerová.

Autor: (jk)