Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
 • 90 let školy
 • SAMK
 • Práce ve Slaném

Rytíři v Mladé Boleslavi neuspěli a v tabulce klesli na jedenáctou příčku

Neděle, 19. ledna 2020 19:50

Kladno nenavázalo na dobré výkony z posledních zápasů a v Mladé Boleslavi prohrálo 2:5. Zejména start utkání se Rytířům nepovedl a ve 21. minutě ztráceli už 0:3. Po snížení Bradyho Austina se Kladeňáci ještě vrátili do hry, soupeř ale navýšil a po trefě Jaromíra Jágra přidal definitivní tečku do odkryté klece. Rytíři tak vypadli z TOP desítky ligy a jsou o bod za Olomoucí.

Rytíři v Mladé Boleslavi neuspěli a v tabulce klesli na jedenáctou příčku

Úvodní minuty přenesly hokej nahoru dolů. Mladoboleslavští byli na svém ledě o něco aktivnější, velikých šancí ale k vidění mnoho nebylo. Denise Godlu prověřoval zejména Jakub Klepiš, který měl skvělý pohyb a dvakrát se dostal až před kladenského brankáře. Ani v jednom z případů však neuspěl. Za Rytíře se dostal do zajímavé možnosti kapitán Jakub Strnad, který ujel v oslabení, s dvěma beky na zádech se ale neprosadil. Skóre se tedy měnilo až v závěru, po faulech Rytířů. Při signalizované výhodě dostal puk až před prázdnou bránu Jan Stránský – 1:0. Při vyloučení Jaromíra Jágra pak trefil místečko v rohu branky přesně Žiga Jeglič – 2:0.

A dobrý konec třetiny si domácí přenesli i do druhé periody! Už po 40 vteřinách hry vypálil z pravého kruhu z první David Šťastný a zamířil naprosto přesně – 3:0. Zakrátko mohl přidat čtvrtou trefu Pavol Skalický, jenže Denis Godla svého reprezentačního kolegu vychytal. Podobně skvělý zákrok předvedl kladenský brankář i po nevyužité přesilovce Rytířů, když se fantasticky přemístil proti Klepišově zakončení. A domácí byli i přes zvýšenou kladenskou aktivitu dál velmi při chuti! David Šťastný se dostal do samostatného úniku, Godla ale vytáhl ze své sbírky zákroků naprostý klenot a zvednutou nohou zastavil puk směřující do sítě. I Kladno nakonec bylo odměněno za svůj zvýšený tlak! Brady Austin prostřelil Justina Peterse dělovkou od modré čáry ve 38. minutě – 3:1. A vstřelená branka sebevědomí hostí prospěla! Zakrátko zakončoval z bezprostřední blízkosti Ladislav Zikmund, puk ovšem do sítě neprocpal.

Ve třetí části mohlo být pro Rytíře rychle veseleji. Hned v úvodu totiž vystřelil z mezikruží Tomáš Redlich a trefil horní tyč Petersovy branky. Rytíři posléze přestáli oslabení a byli odměněni tutovkou! Ladislav Zikmund mohl po krásné kombinaci zakončovat do prázdné, jenže trefil pouze tyč. Veliký natlak Rytířů ovšem k dalšímu snížení nevedl. Naopak se domácí dostali do kontru a Pavol Skalický dorazil kotouč za Denise Godlu – 4:1. Legendární Jaromír Jágr se ale posléze přihlásil ke slovu! Nastartoval útok krásným průnikem a posléze další akci sám přesně zakončil – 4:2. Tři minuty před koncem sáhli Rytíři k risku bez brankáře. Před brankovištěm měli veliký tlak, Pavol Skalický však nabral puk ne bekhend a přesným vyhozením trefil opuštěnou klec – 5:2.

Rytíři Kladno: Godla – Nash, Austin, Kehar, Lakos, Barinka, Romančík – Jágr, Melka, Zikmund – Redlich, Machač, Strnad – O’Donnell, Kaut, Šmerha – Bílek, Stach, Š. Bláha – O. Bláha. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.
BK Mladá Boleslav: Peters – Hrbas, Ševc, Dlapa, Pláněk, Bernad, Fillman, Klikorka – Skalický, Zbořil, Klepiš – Zohorna, Jeglič, Šťastný – Lunter, Bicevskis, Stránský – Flynn, Najman, Kousal. Trenéři: Rulík, Patera.
Branky a nahrávky: 17. Stránský (Lunter, Bičevskis), 19. Jeglič (Skalický, Šťastný), 21. Šťastný (Jeglič), 49. Skalický (Zbořil, Klepiš), 58. Skalický – 38. Austin (Stach, Zikmund), 51. Jágr (Austin). Třetiny: 2:0, 1:1, 2:1. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Střely na branku: -:-. Rozhodčí: Mrkva, Kis – Špůr, Axman. Diváci: 4082. Nejlepší hráči utkání: Pavol Skalický – Jaromír Jágr.

Autor: Filip Ardon – Rytíři Kladno 1. zprávy

  Psí útulek Bouchalka představuje Slávka, chcete ho?

 2. foto

  Na Sletišti se konal šestý ročník Seniorského pětiboje

 3. zprávy

  Nové přístrojové vybavení zaplatila kladenské nemocnici místní teplárna

 4. sport

  Fotbalové Kladno odstartovalo nevyrovnanými výkony, potvrdí v sobotu lepšící se formu?

 5. sport

  Tým Miners do 13 let vyhrál na turnaji ve Frýdku-Místku všechny zápasy

 6. pozvánka

  Ve Sládečkově vlastivědném muzeu je k vidění známková tvorba Cyrila Boudy

 7. foto

  Střední škola designu a řemesel Kladno se zapojila do akce „UKLIĎME SVĚT“

 8. foto

  V Buštěhradě byl den otevřených dveří ve sluneční elektrárně

 9. krimi

  V Kladně jsou poctiví nálezci horkým zbožím

 10. krimi

  V Kladně kradl recidivista potraviny, teď mu hrozí tři roky žaláře

 11. krimi

  V Libušíně napáchal zloděj na novostavbě škodu 60 tisíc

 12. zprávy

  V Kladně a Slaném se natáčel seriál Ochránce

 13. pozvánka

  Sbor dobrovolných hasičů z Hřebče zve na požární útok

 14. pozvánka

  Ve Slaném budou rožnit býka, vyhlásí sportovce roku a uspořádají mistrovství v boulderingu

 15. krimi

  Mladík usedl za volant i přes zákaz řízení, nyní mu hrozí vězení

 16. zprávy

  Slaný nabídne pozemky na Hájích formou aukce

 17. pozvánka

  Na škole E. Beneše oslaví výročí jejího založení s ročním zpožděním

 18. zprávy

  Na co se můžete tento týden těšit v kladenském kině Hutník

 19. sport

  První výhru Rytířů v sezoně zajistil dvěma góly Jaromír Jágr!

 20. pozvánka

  Rytíři pořádají v pondělí náborovou akci