Teplárna Kladno Roebels Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Teplárna Kladno

První kladenské setkání rodin předčasně narozených dětí

Pondělí, 20. ledna 2020 07:10

Vynikající odezvu mělo první kladenské setkání rodin předčasně narozených dětí, které se uskutečnilo v listopadu loňského roku. Akce pořádaná neziskovou organizací Nedoklubko a nedonošeneckým oddělením Oblastní nemocnice Kladno úspěšně rozvíjí myšlenku společného setkávání zdravotnického personálu nejen s rodiči, ale také s jejich dětmi, které přišly na svět předčasně a strávily po porodu řadu týdnů v inkubátoru.

První kladenské setkání rodin předčasně narozených dětí (Foto: Oblastní nemocnice Kladno)

Rodiče se při těchto setkáních dělí o své zkušenosti, sestry a lékaři zase mají příležitost sledovat, jak se maličká miminka s těžkým startem do života vypořádala a dnes jsou z nich veselé a krásné děti, které se téměř v ničem neliší od svých vrstevníků. Věk dětí, které se v závodním klubu kladenské nemocnice setkaly, se pohyboval od několika měsíců až po krásný školkový věk.

„Se staniční sestrou nedonošeneckého oddělení Radkou Tesařovou, její kolegyní Evou Červenkovou a zastupující vrchní sestrou dětského oddělení Milenou Šťastnou jsme mohly v závodním klubu přivítat 21 rodin, jejichž miminko bylo hospitalizováno na nedonošeneckém oddělení kladenské nemocnice. Jsme velmi rády, že za námi na zahájení dorazili také primář dětského oddělení Tomáš Rosík a Dagmar Špičáková, vedoucí lékařka novorozeneckého a nedonošeneckého oddělení. Zvláště s paní doktorkou Špičákovou se většina účastníků našeho setkání ráda znovu potkala, jelikož právě její péčí miminka procházela,“ řekla Kateřina Tomačková, kladenská koordinátorka Nedoklubka.

Pro děti byla připravena spousta hraček i tvořivá dílna, ve které zájemci společně tvořili srdíčková přání pro maminky předčasně narozených miminek a andílky pro sestřičky jako poděkování za úžasnou péči o malá nedonošeňátka. Jako překvapení bylo připraveno i modelování balónků, které si děti odnášely domů na památku.

Díky štědrému nákupu lístků do tomboly a koupí ručně dělaných výrobků Nedoklubka bylo získáno nádherných 7 910 korun, které budou sloužit pro potřeby nedonošeneckého oddělení Oblastní nemocnice Kladno na nákup pomůcek pro děti a zlepšení prostředí pro maminky.

Obrovské poděkování patří partnerům akce za finanční podporu, dárky do tomboly, materiál na tvořivé dílny, občerstvení, fotografie i za organizační pomoc. „Hojná účast a zájem o tuto akci je pro nás závazkem, abychom z této akce udělali tradici,“ dodala koordinátorka Nedoklubka.

Autor: Hana Plačková