Teplárna Kladno Roebels Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Teplárna Kladno

Kladenští radní schválili zpracování architektonické studie pro Okrsek 4

Pondělí, 20. ledna 2020 07:50

Dvanáctipatrové domy stojí blízko sebe. Málo vzrostlých stromů, jedno malé hřiště a pár laviček v celém vnitrobloku. Vysoké obrubníky znemožňující pohyb vozíčkářům nebo nedostatek parkovacích míst. To je dnešní Okrsek 4. Architektonická studie by měla vše změnit a sídliště by se mělo stát kvalitnějším k běžnému životu.  

Kladenští radní schválili zpracování architektonické studie pro Okrsek 4 (Foto: Anna Gamanová)

Kladenští radní schválili přípravu studie pro část kročehlavského sídliště. Ulice Litevská, Hřebečská a Jerevanská s přilehlými vnitrobloky jsou jednou z nejhustěji osídlených částí v Kladně. Sídliště je relativně mladé, proto je v něm málo vzrostlých stromů. Jediné dětské hřiště se krčí u Mety a v celém vnitrobloku je jen pár laviček a košů. Jinak téměř nic. Sídlištěm také prochází páteřní cyklostezka 0017.  

„Území je protkáno sítěmi a kanály teplovodu, stojí tu hned několik výměníků. A když vyjedete z Mety na vozíku, nejdřív neprojedete kvůli autům, pak nedosáhnete do kontejnerů a pak se nedostanete na všudypřítomné vysoké obrubníky,“ píše na sociální síti zastupitelka pro oblast rozvoje a územního plánování Anna Gamanová. 

Podle Gamanové by se měl Okrsek 4 předělávat postupně. Od základních oprav chodníků, které se nebudou dále měnit, přes rekonstrukci ulic. Dojde také na parkování, stejně jako na výsadbu stromů, keřů i květin. Bezbariérové úpravy budou nutností.  

„Studie nám poskytne celkový pohled, abychom realizací dílčích opatření neznemožnili navazující úpravy. Po dokončené studii rozdělovského sídliště a průběžné práci na studii okolí Bajkalu přinese i tato studie novou energii pro zapomenutý kout Kročehlav,“ uvádí dále Anna Gamanová.

Autor: (red)