Teplárna Kladno Roebels Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Teplárna Kladno

Oprava vodovodu může v Kladně a okolí způsobit pokles tlaku v síti

Pondělí, 20. ledna 2020 07:30

Od února do května může kvůli opravě vodovodu v Kladně a okolí místy poklesnout tlak v síti vody, zejména ve výškových budovách. Vzroste riziko poruch a může se objevit i nezávadné zbarvení vody. Vodohospodáři doporučují vodu z veřejné sítě využívat jen pro nezbytné účely.

Oprava vodovodu může v Kladně a okolí způsobit pokles tlaku v síti (Ilustrační foto: KL)

Středočeské vodárny využijí rekonstrukce ulice Železničářů v Kladně k opravě části zdejšího přívodního řádu a obnově páteřního uzlu s cílem zvýšit udržitelnost a kvalitu dodávek vody.

„Věříme, že tuto náročnou akci zvládneme bez nepředvídatelných komplikací a bez výrazného dopadu na odběratele,“ uvedla mluvčí Středočeských vodáren Lenka Kozlová. Přesto upozornila veřejnost, aby byla připravena na občasné poklesy tlaku v síti, které se týkají zejména výškových budov. Podle vodohospodářů by lidé také měli omezit například napouštění bazénů nebo zalévání zeleně z veřejné sítě. Využívat by ji měli pouze v míře nezbytně nutné.

Krom Kladna se práce na vodovodním řádu mohou dotknout odběratelů vody v okolních obcích, mezi něž patří Braškov, Braškov-Valdek, Doksy, Dolany u Kladna, Družec, Horní a Dolní Bezděkov, Kačice, Kamenné Žehrovice, Kyšice, Libušín, Malé Kyšice, Pletený Újezd, Tuchlovice (Srby), Unhošť, Unhošť-Nouzov, Unhošť-Hřebenka, Velká Dobrá, Velké a Malé Přítočno.

Další informace o plánovaných opravách naleznou zákazníci na webových stránkách www.svas.cz v sekci Plánované výluky. S dotazy ke kvalitě pitné vody se mohou zákazníci obracet na informační linku 840 121 121.

Autor: (jk)