Teplárna Kladno Roebels Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Teplárna Kladno

Šlágr ovládly Vary. Kanonýři doma prohráli 3:4

Neděle, 19. ledna 2020 08:53

Bylo to drama do posledních vteřin, Kanonýři sahali po vyrovnání, leč nedočkali se. A tak prvoligový šlágr ovládli v hale BIOS hosté z Karlových Varů 4:3. Kladno tak i druhém letošní utkání prohrálo, sice dál drží třetí příčku, ale bodově se na něj už dotáhl Chomutov i Ústí nad Labem.

Šlágr ovládly Vary. Kanonýři doma prohráli 3:4 (Foto: KL)

Myslím si, že nám první dvě místa po základní části utekla, to by se musel stát zázrak. Takže je důležité zvládnout zbývající zápasy, abychom měli čtvrtfinálovou pozici v první čtyřce. Ale hlavně potřebujeme zapracovat na finálním zakončení. Dnes jsme měli mnohonásobně víc šancí než soupeř, jenže jsme nebyli schopni vytěžit z tlaku víc,“ řekl kouč Kanonýrů Jan Pazdera.

Kladno přitom mělo dobrý vstup, už ve třetí minutě šlo do vedení. Působilo aktivně, ovšem hosté v polovině první třetiny předvedli obrat. „Zase jsme měli výpadek, Vary odskočily na 3:1, což se později ukázalo jako klíčové. Góly nám daly z rychlých situací. Nic složitého, co by nešlo odbránit, ale my jsme bohužel nebyli v tu chvíli koncentrování. Poté, co jsme hru stáhli, jsme se už dostávali do většího tlaku,“ popisoval Pazdera.

Ve druhé a třetí třetině měli skutečně domácí víc ze hry, zvlášť v poslední dvacetiminutovce se hnali za vyrovnáním. Skuhrovec po pěkné individuální akci snížil na 3:4, jenže dotáhnout duel do prodloužení se nepodařilo. Třeba i kvůli tomu, že závěr utkání dohrávali Kanonýři v oslabení. „Vůbec nerozumím, co se tady poslední tři minuty dělo. Ale zatím to nechci víc rozebírat,“ uvedl Pazdera.

Příští zápas čeká Kanonýry v pátek 24. ledna v Rožnově pod Radhoštěm a hned o dva dny později míří do Chomutova.

Branky a asistence3Ahlin (Pixa), 36. Andersson (Šefčík), 51. Skuhrovec – 11. Lang (Nicklas), 12. Mutinský (Pecha), 18. Klápa (Horký), 38. Lang (Nicklas). Rozhodčí: Kropáček, NovákVyloučení2:2, navíc Stůj (Kladno) a Chudina (Vary) 5 min za hrubostBez využiZásahy brankářůKulhan 14 – Váradi 22Třetiny1:31:1, 1:0. Diváků252.

Sestava Kladna

Kulhan (Lupoměch)  ŠefčíkSachr, Ullmann, Ahlin, Stůj, Skuhrovec, Svačinka, – Pfaur, Šnajdr, Janda  Novák, Teslík, Pixa  LouvarPřívara, Andersson.

Autor: Robert Sára