Nelichotivá série kladenských volejbalistů pokračuje, v Liberci orli neuhráli ani set

Neděle, 19. ledna 2020 09:00

Volejbalisté Kladna se nacházejí v herní krizi a prohráli už čtvrté utkání v řadě. Na půdě Liberce začali slibně, vyrovnaný první set ale ztratili a domácí už si posléze zbytek zápasu pohlídali. Orli tak na severu Čech nezískali ani set a odjeli poražení.

Ilustrační foto: KL

Série porážek odstartovala už na konci loňského roku. Kladno neuspělo v Praze, kde neubojovalo ani set, a od té doby čeká na vítězství. Orli doma nestačili na Brno ani na pražské Lvy v pohárovém utkání. Na severu Čech tedy chtěli nepříznivou sérii, která trvá už od 21. prosince, zvrátit. Jejich pokus však skončil neúspěchem.

Zápas se dost možná lámal hned v prvním setu. V jeho úvodu se Kladeňáci dostali do slušného tříbodového vedení, soupeř ale rozdíl bleskově smazal a od té doby se soupeři drželi navzájem nakrátko. Do nejvyššího náskoku se dostalo znovu Kladno, které opět odskočilo o tři míče, Dukla ale srovnala na 18:18 a od té doby už si zbytek sady pohlídala! Nakonec z toho bylo těsné vítězství domácích v poměru 25:23.

Od té doby už to šlo s hosty z kopce – konkrétně se ve zbytku utkání dostali do vedení pouze jedinkrát! Konkrétně ve druhé sadě, když vedli 2:1. Jinak dominoval Liberec. V prostředním setu vedl dlouho okolo pěti bodů a Kladeňáci zabrali až v závěru. Z 24:19 snížili až na 24:22, čtvrtý setbol už ale domácí využili a po výhře 25:22 šli do rozhodující sady.

Ve třetím setu už udělali Liberečtí s Kladnem rychlý proces. Od úvodu setu postupně navyšovali svoje vedení a nakonec zvítězili s ohromným devítibodovým rozdílem 25­:16.

Na straně domácích zazářil osmnácti body Jan Štokr, zatímco v kladenském dresu byl s dvanácti body nejúspěšnější Stefan Okošanovič. Orli v zápase zaznamenali hned sedm es, ani ta jim ovšem nepomohla k zisku alespoň jednoho setu.

Zatímco Kladno zůstává dál na šesté pozici se ziskem 21 bodů, Liberec zaokrouhlil svůj bodový zápis na 30 bodů a je druhý (před koncem utkání České Budějovice – Brno). Orli se pokusí vrátit do vítězného rozpoložení ve čtvrtek 23. ledna, kdy se v odvetě pohárového čtvrtfinále střetnou s Prahou. V sobotu 25. ledna pak v extraligovém zápolení doma přivítají Karlovarsko, tedy suverénního lídra extraligy.

VK Dukla Liberec – Kladno volejbal cz 3:0

Sety: 25:23, 25:22, 25:16.

VK Dukla Liberec: Pietruczuk (10), Srb (1), Veselý (7), Štokr (18), Holubec (8), Šulista (11), libero Kopáček. Střídali Bryknar (0), Kunc (L), Indra (1), Shafranovich (1).

Kladno volejbal cz: Zajíček (7), Vemič (7), Hýský (6), van Haarlem (3), Sobotka (3), Okošanovič (12), libero Moník. Střídali Mikulenka (1), Wallisch (0), Kuboš (0), Vostárek (0).