Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Práce ve Slaném
  • Teplárna Kladno

V Tuchlovicích se chtěl zabít silně opilý válečný veterán

Pátek, 17. ledna 2020 07:40

V Tuchlovicích na Kladensku způsobil pozdvižení namol opilý bývalý voják zahraničních misí. Byl velmi lítostivý a vyhrožoval, že se podřeže nožem. Policejní hlídky ho naštěstí zpacifikovaly a zabránily nejhoršímu.

Ilustrační foto: LK

Ve středu dopoledne řešila policie v Tuchlovicích na Kladensku vypjatou situaci. Válečný veterán s nožem v ruce vyhrožoval sebevraždou a choval se velmi agresivně. Už od pohledu bylo jasné, že je silně opilý.

Policisté se na akci vybavili balistickou ochranou. Mužova rodina je varovala, že prošel speciálním výcvikem, a jelikož byl ozbrojen, bylo hlídce jasné, že jakýkoli zásah rozhodně nebude bez rizika.

Mluvčí Jana Šteinerová uvedla, že se zasahující policisté snažili s agresorem navázat slovní kontakt. Neustále opakoval, že ho pronásledují zážitky z misí a nevidí jiné východisko, než skoncovat se svým životem. V jednu chvíli ho ale přepadla lítost a jeho slabšího okamžiku hlídky využily, aby ho zajistily.

Padesátiletému muži policisté naměřili přes tři promile alkoholu v dechu. Následně ho předali do rukou záchranářům, kteří ho převezli do kladenské nemocnice. Incident se naštěstí obešel bez zranění.

Autor: (kh)