Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Práce ve Slaném
  • Teplárna Kladno

Další venkovní prohra. Kanonýři nestačili na Start 5:6

Pátek, 17. ledna 2020 07:31

Tohle je pořádná novoroční facka a nečekaná ztráta. Ač A-tým Kanonýrů zvládl úvod zápasu, tak jak si přál, vedl 2:0, stejně v pražských Kunraticích ze střetu se zdejším Startem 98 nevydoloval ani bod. Přitom ještě tři minuty před koncem držel vedení, jenže po proměněném trestném střílení z poslední minuty vítězí domácí 6:5. Kanonýři v tabulce zůstávají třetí, ovšem Karlovy Vary a brněnští Buldoci se vzdalují.

Další venkovní prohra. Kanonýři nestačili na Start 5:6 (Foto : KL)

Nicméně už v sobotu se mohou Kladenští pokusit o nápravu, neboť v domácí hale BIOS přivítají od 19 hodin právě liga soutěže z Varů.

Byl to zápas plný spálených šancí na obou stranách. Soupeř si připravil řadu vyložených příležitostí z brejků, my jsme naopak netrefili prázdné branky z postupného útoku. Nakonec v tomto pro diváky hezkém zápase – neboť se hrálo bez obran – rozhodla větší šikovnost Startu v zakončení. A musím přiznat, že soupeř zaslouženě otočil,“ říkal po utkání kouč Kanonýrů Jan Pazdera.

Jeho svěřenci přitom začali výtečně, vedli 2:0, ovšem velká krize nastala v polovině utkání, kdy Start během pěti minut nasázel tři branky a otočil skóre. „Bylo to vyvrcholení špatné výkonnosti některých hráčů. My jsme dnes propadli fyzicky, protože jsme nevyhrávali jednoduché souboje,“ říkal Pazdera.

Ten reagoval oddechovým časem, stáhl hru na méně hráčů a následně Kanonýři mnohem víc drželi balonek. Vypracovávali si šance, poctivě se vraceli, leč snížil až Šnajdr ve 40. minutě. Kladenský nápor pokračoval ve třetí části a díky Ullmannovi a Přívarovi získali hosté vedení zpět. „V tu chvíli jsme se uspokojili. Jako by nám to stačilo, začali jsme podvědomě bránit výsledek a soupeř toho byl schopen využít.

A tak v 58. minutě srovnal Řezáč a ten samý hráč 40 vteřin před koncem proměnil trestné střílení nařízené po faulu Ahlina.

Oba dva odpískané nájezdy byly stejné. Soupeř byl v celkem nulovém úhlu, a když to rozhodčí takto posoudí, hodně podporuje ofenzivní hru. To je samozřejmě pozitivní, ale bohužel je to jediný pár, který to píská. Pokud to bylo trestné střílení, tak jsme jich v sezoně taky měli několik jet. Takže jsem byl překvapený, ale rozhodně to nebyla příčina prohry. Zápas byl o tom, jak s ním naložíme a my soupeři svou laxností umožnili jít do vyrovnané koncovky,“ uvedl Pazdera.

Autor: Robert Sára