Central soutěž Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
Tepo Volejbal Kladno Kanonýři Kladno ČSAD KLADNO Jaroš
  • SAMK
  • Předplatné do divadla
  • Labyrint

Ve slánské nemocnici došlo dnes v noci ke střelbě

Čtvrtek, 16. ledna 2020 09:47

Ze středy na čtvrtek v noci došlo na jednotce intenzivní péče interního oddělení slánské nemocnice k mimořádné události. Dvaasedmdesátiletý pacient tam fyzicky napadal personál. Ke zvládnutí situace byla přivolána ozbrojená ochranka, která ho uklidnila až výstřelem z pistole.

Ve slánské nemocnici došlo dnes v noci ke střelbě (Foto: KL)

K incidentu došlo v jednu hodinu ranní. Pacient, který byl na oddělení přijat v úterý 14. ledna, začal ve čtvrtek v noci napadat personál. K agresorovi byli přivoláni pracovníci ochranky. Na ty muž zaútočil nožem. „Při odvracení útoku byl člen ochranky nucen použít střelnou zbraň, útočník utrpěl povrchové zranění dolní končetiny. Poté se podařilo jej medikamentózně zklidnit a ránu ošetřit, nikdo z personálu zraněn nebyl. Pacient se až do útoku projevoval klidně, příčinu rozvoje agresivity a stavu snížené příčetnosti objasní psychiatrické vyšetření,“ vzkázal do redakce Listů ředitel slánské nemocnice Štěpán Votoček.

„Na místo byli přivoláni i slánští policisté, aby případ prošetřili. „Kriminalisté nyní tento případ prošetřují a dvaasedmdesátiletý muž je podezřelý z trestného činu ublížení na zdraví ve stádiu pokusu,“ uvedla policejní mluvčí Jana Šteinerová.

„Já jsem moc rád, že všichni zúčastnění zareagovali takto rychle a pohotově. Mé uznání jim patří i za to, že takto agresivního pacienta dokázali zpacifikovat a nikomu se nic nestalo,“ uvedl pro Kladenské listy starosta královského města Slaný Martin Hrabánek.

Autor: (mv)