Central Kladno Jeden měsíc běžce Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
Tepo Volejbal Kladno Kanonýři Kladno ČSAD KLADNO Dobrovolnické centrum
 • SAMK
 • Divadlo Lampion
 • Labyrint

Za Kanonýry odteď bude hrát býválý kapitán Karlových Varů

Čtvrtek, 16. Leden 2020 08:20

Coby kapitán Karlových Varů, které zatím suverénně vládnou 1. lize, od září žertoval, že „čeká na pořádného soupeře“. Teď Miroslav Šnajdr s úsměvem říká: „Tak jsem se konečně dočkal.“ Karlovy Vary v sobotu míří do Kladna, jenže tím „pořádným soupeřem“ jsou pro Šnajdra zase Karlovy Vary. On už ale kapitánskou pásku neobléká. Nenosí ani karlovarský dres.

Kanonýři mají novou posilu, ještě před měsícem byla kapitánem Varů, teď se postaví proti nim

Miroslav Šnajdr v lednu překvapivě přestoupil ke Kanonýrům, kteří shodou okolností v sobotu od 19.00 hostí Vary, a tak bude Šnajdr při domácí premiéře stát na druhé straně, než roky býval zvyklý. Proti němu budou jeho kamarádi, někdejší parťáci. „Bude to zajímavé, ale už mi není osmnáct, abych se z toho zápasu zbláznil,“ ví.

Ve skutečnosti mu je 27 let a v jeho florbalovém životopise je kromě čtyř let ve Varech i 118 superligových zápasů za Spartu, kde vstřelil 31 branek a přidal 21 asistencí. „Hodně jsem o něj stál. Dlouho to vypadalo, že se na přestupu dohodneme až po sezoně, ale nakonec se okolnosti seběhly, že nás Mirek posílí už ve druhé části tohoto ročníku. Věřím, že nám velmi pomůže, protože je to centr, který dokáže hrát disciplinovaně do obrany. Je proti němu dost nepříjemné nastupovat a vnímám, že hlavně v play off by tyto vlastnosti mohly být pro nás přínosné,“ řekl sportovní ředitel Kanonýrů a trenér A-týmu Jan Pazdera. „Je hodně pracovitý. Je přísný na sebe a i na své okolí, což je přesně důvod, proč jsem ho chtěl do svého týmu.“

Ano, přesně tyto aspekty zároveň stojí za tím, proč se Šnajdr rozhodl k radikálnímu kroku. Líbí se mu a motivuje ho, jakým směrem se Kladno vydalo. Že tu jsou tréninky ve vysokém tempu, dře se a míří se za jasně popsaným cílem. Že jsou tu i přísné nároky na hráče.

„Přivedla mě sem touha po nových zkušenostech. A už první tréninky mi ukázaly, že jsem se rozhodl správně. Vím, že mám na čem makat, protože mi daly dost zabrat,“ popisuje Šnajdr, jenž zároveň bude v klubu vypomáhat jako trenér u mládežnických družstev.

Kanonýři sice počátkem roku nehráli, protože jejich zápas z prvního lednového víkendu proti Startu se dohrával až tento týden, nicméně kouč Pazdera místo mače naordinoval herní soustředění. A Šnajdr na něm nebyl jedinou novou tváří, protože před uzávěrkou přestupů dorazil do Kladna ještě 21letý brankář Radek Kulhan. I ten dosud působil u prvoligového konkurenta, u Štírů z Českých Budějovic. „Rozhodl jsem se pro něj, protože je mladý a talentovaný. Zároveň ale také ambiciozní, což se mi líbí. Florbal má ve svém žebříčku hodnot hodně vysoko a také chce do něj dost investovat. A já na takové lidi sázím,“ říká Pazdera.

Zároveň posílit brankářský post byla i nutnost. V play off jsou brankáři rozhodujícím faktorem a duo Ondřej Lupoměch – Oskar Blaha mělo v průběhu sezony řadu zdravotních potíží, takže jen málokdy byli oba gólmani k dispozici. „Myslím, že Radek bude patřit do dvojice brankářů, na které budu během play off sázet.“

Autor: (red) 1. zprávy

  Manželé Pokorní z Kladna oslavili zlatou svatbu

 2. foto

  FOTO: Rytíři Austin, Nash, Romančík a Jelínek uzavřeli letošní bruslení na náměstí!

 3. pozvánka

  Křest Pohádek k dočmárání nabídne bohatý program pro děti

 4. video

  VIDEO: První premiéra letošního roku v kladenském divadle budou Služky

 5. info z radnice

  Kladno nabízí tři volné byty v domech pro seniory a pečovatelskou službou

 6. foto

  FOTO: Profesionální hasiči v Kladně slavnostně zařadili do výjezdu nový automobil

 7. zprávy

  Za odstupující ředitelkou Památníku Lidice stojí zaměstnanci i Jaroslava Skleničková

 8. sport

  Druhá posila ve dvou dnech! K orlům jde kolumbijský blokař Cristian Palacios

 9. krimi

  Kladenští strážníci se o víkendu potýkali s piráty silnic

 10. foto

  Ředitelka Památníku Lidice Lehmannová: Ministru kultury nevěřím a odstupuji

 11. sport

  Kladenští volejbalisté hlásí posilu! Z Innsbrucku přichází Australan Max Staples

 12. foto

  FOTO: Malí hokejisté se dočkali nové šatny

 13. krimi

  V Kladně napadl výtržník ženu v čekárně veterinárního lékaře

 14. info z radnice

  Přes Sítenský most projedete pouze dvěma pruhy

 15. foto

  Dobrovolnické centrum Kladno představuje programy pomoci: Pomáháme v Lidicích

 16. zprávy

  Výroba v Poldovce nadále stojí, firma v tichosti změnila majitele

 17. kultura

  Kladenský muzikant Jarda Tauber pokřtil svůj nový videoklip

 18. krimi

  Policie hledá zloděje, který z garáže v Kladně odnesl pneumatiky a porcelán

 19. foto

  Miners U8 se na Tempu rozkoukali a odkryli potenciál

 20. krimi

  Policisté ve Slaném dopadli zloděje, kteří v garáži nakradli věci za 120 tisíc