Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Práce ve Slaném
  • Teplárna Kladno

Za Kanonýry odteď bude hrát býválý kapitán Karlových Varů

Čtvrtek, 16. ledna 2020 08:20

Coby kapitán Karlových Varů, které zatím suverénně vládnou 1. lize, od září žertoval, že „čeká na pořádného soupeře“. Teď Miroslav Šnajdr s úsměvem říká: „Tak jsem se konečně dočkal.“ Karlovy Vary v sobotu míří do Kladna, jenže tím „pořádným soupeřem“ jsou pro Šnajdra zase Karlovy Vary. On už ale kapitánskou pásku neobléká. Nenosí ani karlovarský dres.

Kanonýři mají novou posilu, ještě před měsícem byla kapitánem Varů, teď se postaví proti nim

Miroslav Šnajdr v lednu překvapivě přestoupil ke Kanonýrům, kteří shodou okolností v sobotu od 19.00 hostí Vary, a tak bude Šnajdr při domácí premiéře stát na druhé straně, než roky býval zvyklý. Proti němu budou jeho kamarádi, někdejší parťáci. „Bude to zajímavé, ale už mi není osmnáct, abych se z toho zápasu zbláznil,“ ví.

Ve skutečnosti mu je 27 let a v jeho florbalovém životopise je kromě čtyř let ve Varech i 118 superligových zápasů za Spartu, kde vstřelil 31 branek a přidal 21 asistencí. „Hodně jsem o něj stál. Dlouho to vypadalo, že se na přestupu dohodneme až po sezoně, ale nakonec se okolnosti seběhly, že nás Mirek posílí už ve druhé části tohoto ročníku. Věřím, že nám velmi pomůže, protože je to centr, který dokáže hrát disciplinovaně do obrany. Je proti němu dost nepříjemné nastupovat a vnímám, že hlavně v play off by tyto vlastnosti mohly být pro nás přínosné,“ řekl sportovní ředitel Kanonýrů a trenér A-týmu Jan Pazdera. „Je hodně pracovitý. Je přísný na sebe a i na své okolí, což je přesně důvod, proč jsem ho chtěl do svého týmu.“

Ano, přesně tyto aspekty zároveň stojí za tím, proč se Šnajdr rozhodl k radikálnímu kroku. Líbí se mu a motivuje ho, jakým směrem se Kladno vydalo. Že tu jsou tréninky ve vysokém tempu, dře se a míří se za jasně popsaným cílem. Že jsou tu i přísné nároky na hráče.

„Přivedla mě sem touha po nových zkušenostech. A už první tréninky mi ukázaly, že jsem se rozhodl správně. Vím, že mám na čem makat, protože mi daly dost zabrat,“ popisuje Šnajdr, jenž zároveň bude v klubu vypomáhat jako trenér u mládežnických družstev.

Kanonýři sice počátkem roku nehráli, protože jejich zápas z prvního lednového víkendu proti Startu se dohrával až tento týden, nicméně kouč Pazdera místo mače naordinoval herní soustředění. A Šnajdr na něm nebyl jedinou novou tváří, protože před uzávěrkou přestupů dorazil do Kladna ještě 21letý brankář Radek Kulhan. I ten dosud působil u prvoligového konkurenta, u Štírů z Českých Budějovic. „Rozhodl jsem se pro něj, protože je mladý a talentovaný. Zároveň ale také ambiciozní, což se mi líbí. Florbal má ve svém žebříčku hodnot hodně vysoko a také chce do něj dost investovat. A já na takové lidi sázím,“ říká Pazdera.

Zároveň posílit brankářský post byla i nutnost. V play off jsou brankáři rozhodujícím faktorem a duo Ondřej Lupoměch – Oskar Blaha mělo v průběhu sezony řadu zdravotních potíží, takže jen málokdy byli oba gólmani k dispozici. „Myslím, že Radek bude patřit do dvojice brankářů, na které budu během play off sázet.“

Autor: (red)