Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Práce ve Slaném
  • Teplárna Kladno

Kladenští Miners U7 řádili v Liberci na turnaji Cup 2020

Čtvrtek, 16. ledna 2020 08:00

Minulou neděli se vydalo 13 nejmenších odvážlivců klubu Miners na první turnaj roku 2020. Pro mnohé z nich to byl vůbec první turnaj v životě. Trenéři se rozhodli postavit dvě družstva o šesti a sedmi hráčích tak, aby si mohly všechny děti zahrát všechny zápasy.

Kladenští Miners U7 řádili v Liberci na turnaji Cup 2020 (Foto: Miners Kladno)

Tým Miners A byl složen ze zkušenějších baseballistů, kteří již absolvovali loňskou sezonu. Trenéři od nich čekali disciplínu, orientaci na hřišti i ve hře a trochu ambiciózně také výsledek “na bedně”. Do značné míry se dočkali všeho. Na dětech bylo vidět, že již opravdu vědí, co hrají, a snad kromě několika zbrklejších zákroků byli přítomní svědky opravdu velmi slušného baseballového výkonu. Pochvala patří především pálce, protože odpaly do zadního pole tvořily značnou část arzenálu Miners. Ze čtyř zápasů si totiž odvezli dvě výhry, jednu remízu a jednu prohru (s vítězem turnaje). V konečném pořadí se umístili na krásném třetím místě.

Tým Miners B byl plný minersácké líhně. Trenéři chtěli děti často ještě školou nepovinné poprvé baseballově otrkat a ukázat jim náročnost turnajů i atmosféru zápasů. Děti okusily, co opravdu znamená “sprint na jedničku”, pochopily, že baseball občas bolí a okusily pocit, jak chutná, když “uděláte bod”. Podle očekávání sice nevyhrály ani jeden zápas, ale všichni caparti vydrželi hrát až do konce, i přes slzičky se dokázali kousnout a dohrát do poslední směny. Otrkali se i rodiče, pro něž je neméně náročné pobrat baseballová pravidla a zakoušet na lavičce úspěchy i neúspěchy svých ratolestí. Na konci byli všichni, jak poznamenala nejmenší Emička: “Tak unavení, že se sotva udrželi na nohou.”

Autor: (red)