Teplárna Kladno Roebels Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Teplárna Kladno

Sládečkovo muzeum hostí výstavu věnovanou kněžně Ludmile

Čtvrtek, 16. ledna 2020 07:10

Blíží se významné výročí od mučednické smrti patronky našeho národa, svaté Ludmily. A právě tato příležitost dala vzniknout unikátní výstavě připomínající naši první světici a také počátky českého státu. Výstavu připravilo Středočeské muzeum v Roztokách u Prahy a spolek Svatá Ludmila 1100 let. Výstavu můžete od zítřka zhlédnout i v kladenském vlastivědném muzeu.

Foto: KL

V roce 2021 uplyne 1100 let od mučednické smrti kněžny Ludmily, která se stala naší první světicí a spolu s dalšími domácími světci – svatým Václavem, svatým Vojtěchem a svatým Prokopem – patronkou našeho národa.

K tomuto výročí připravilo Středočeské muzeum v Roztokách u Prahy a spolek Svatá Ludmila 1100 let putovní výstavu autorů Zdeňka Kuchyňky a Stanislava Boloňského, která připomíná počátky českého státu a nejstarší domácí světce. Výstava nyní doputovala do Sládečkova muzea v Kladně.

Návštěvníci si zde přiblíží život, místa působení a význam jednotlivých světců, nebo si prohlédnou předměty spojené se Svatováclavskou slavností v Praze v roce 1929 ze sbírky kladenského muzea.

Výstavu si přijďte prohlédnout od 17. ledna do 22. března. Muzeum je otevřeno od úterý do neděle vždy mezi 9. – 12. a 13. a 17. hodinou.

Autor: (red)