Teplárna Kladno Roebels Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Teplárna Kladno

Basebalisté U11 odehráli první letošní turnaj, první místo jim uteklo o fous

Středa, 15. ledna 2020 07:10

Basebalisté týmu U11 se zúčastnili prvního letošního turnaje v Liberci. Hrálo se formou coachballu. Ve skupině je čekaly týmy Praotci Roudnice, Blesk Jablonec a Eagles Praha U11.

Basebalisté U11 odehráli první letošní turnaj (Foto: Miners Kladno)

V prvním zápase proti Roudnici byla znát dlouhá herní pauza a to se projevilo poměrně špatným výkonem na pálce. “Naštěstí pro nás soupeř také nepředváděl žádný útočný baseball, a když se nám konečně ve 3. směně podařilo uhrát 5 bodů, mohli jsme si oddechnout,” říká kouč Tomáš Kraus. Nakonec “U jedenáctky” soupeři nedovolily ani jediný bod a zvítězily 10:0.

Dalším soupeřem byl Blesk Jablonec, který ve svém prvním zápase dokázal porazit Eagles Praha U11. Síla soupeře se ukázala hned v první směně, kdy se ujal vedení 3:0. Od 2. směny se začalo konečně dařit na pálce týmu Miners a dokázali tak uhrát 5 bodů. V dalším průběhu zápasu už soupeři dovolili pouze jediný bod a dotáhli zápas do vítězného konce 13:4.

Posledním soupeřem ve skupině byl tým Eagles Praha U11. “V tomto zápase už náš útok pálil jeden tvrdý odpal za druhým a celý zápas jsme soupeře přehrávali. Konečný výsledek 13:2 nám zajistil první příčku ve skupině a klidný postup do finálových bojů,” říká trenér.

V semifinálovém zápase Kladeňáci nastoupili proti týmu Patriot Liberec, který obsadil 2. příčku ve druhé skupině. Tady na ně nečekalo žádné velké překvapení, hráli velmi slušně v poli i na pálce a výsledkem 10:3 si zajistili finálový boj o první místo.

Ve finále je potom čekal jejich velký rival Tempo Titans. Ten začínal zápas na pálce a tvrdými odpaly kladenskému týmu nadělil tři body. Odpověděli jim však stejnou hrou a srovnali zápas na 3:3. “V dalších směnách se hrál velmi pěkný baseball, kdy perfektně pracovaly obrany obou mužstev. Bohužel jsme si neodpustili drobné zaváhání našeho vnějšího pole, a tak stav před předposlední směnou byl 6:5 pro Tempo,” uvádí trenér. V dohrávce této směny pak ale dokázali s jedním autem naplnit všechny mety. Stačil jeden povedený odpal a vítězství mohlo bylo na dosah. “Ale k naší velké smůle, která nás provázela celý tento zápas, se nám to nepodařilo. Poslední směna už byla pouze formalita, a tak nás tato jediná těsná prohra v turnaji 5:6 poslala na celkové 2. místo,” řekl zklamaně kouč, ale vzápětí dodal: “Opět se však potvrdilo (i přes úvodní vstup do turnaje), že naše silná pálka a téměř bezchybná hra v poli řadí náš tým na špičku mezi týmy v Čechách.”

Autor: (red)