Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Práce ve Slaném
  • Teplárna Kladno

Orli urvali první set, jenže to bylo vše! Body si z Kladna odvezlo Brno

Úterý, 14. ledna 2020 07:00

Kladenští volejbalisté ani podruhé v sezoně nestačili na brněnský celek a před domácím publikem zapsali porážku 1:3. Orli urvali vyrovnaný první set, druhou sadu ale nezvládli a od té chvíle už tahali za kratší konec. Ve třetím setu mohli utkání natáhnout, když málem smazali vysoký rozdíl, Brno si ale nakonec zkušeně poradilo a z Kladna odvezlo všechny body.

Ilustrační foto: KL

První sada byla pořádně vyrovnaná od samého úvodu. Kladno, které pozvalo na zápas všechny maturanty, začalo před domácí kulisou aktivně a stále si drželo drobné vedení. Až od stavu 13:13 se nakrátko o bod utrhli hosté, jenže Kladno jejich pokusu odolalo a dostalo se do vedení o čtyři body. To Brňané nakonec snížili až na 23:22, orli ale první setbol zvládli a vítězstvím 25:23 šli do vedení.

A pak přišel druhý set, který se ukázal být pro vývoj celého zápasu možná rozhodující! „Mrzí mě hlavně začátek druhého setu. Jak jsme dohnali konec prvního, tak jsme se měli uklidnit. Zkazili jsme tři čtyři bodové situace, měli jsme se snažit odskočit. Pak už bylo Brno daleko lepší,“ litoval v televizním rozhovoru po utkání trenér Milan Fortuník.

Ve vyrovnaném úvodu druhého setu se ani jeden z týmů nedokázal dostat do většího odstupu. Až od stavu 8:9 z pohledu domácích udělali hosté sadu bodů a rázem vedli o 4 a posléze i o 10 bodů! Na podání zazářil Daniel Římal, který celkem zapsal 24 bodů a také pět es! Svým podáním ve druhém setu orly doslova deptal a nakonec dopomohl svému týmu ke srovnání stavu. Z pohledu Kladna skončila druhá sada jednoznačně 14:25.

Třetí set pak měl obdobný průběh. Hosté si ze stavu 7:7 utvořili postupně až pětibodové vedení, na čemž měl opět veliký podíl skvěle hrající Římal. Nakonec to ale ještě mohlo být drama! Za stavu 16:22 se Kladeňáci vytasili se čtyřbodovou sérií a povedlo se jim postupně snížit až na 22:23! S prvním mečbolem si ale hosté věděli rady a šli do vedení po setu 22:25.

 Mnoho nového už do hry nepřinesla ani čtvrtá sada. Kladno vedlo krátce v úvodu setu, pak ovšem přebrali iniciativu efektivně hrající Brňané a vytvořili si pohodlné vedení. Nakonec si po výhře 20:25 ve čtvrtém setu dokráčeli pro vítězství 3:1!

Zatímco Brno se v tabulce posunulo už na čtvrtou příčku, Kladno zůstává dál šesté. Před sebou má navíc velice náročný program. Ve středu doma sehraje pohárové utkání proti Pražanům a v sobotu vyrazí k dalšímu extraligovému duelu do Liberce, který je v tabulce třetí.

Kladno volejbal cz – Volejbal Brno 1:3

Sety: 25:23, 14:25, 22:25, 20:25.

Kladno volejbal cz: Zajíček (11), Vemič (10), Hýský (12), van Haarlem (2), Sobotka (4), Okošanovič (19), libero Moník. Střídali Mikulenka (0), Kuboš (0).

Volejbal Brno: Hrazdira (11), Truong (1), August (11), Licek (16), Římal (24), Pražák (11), libero Lžičař. Střídal Hukel (0).

Autor: (fa)