Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Práce ve Slaném
  • Teplárna Kladno

V kladenské pobočce Keihin se měly vyskytnout štěnice

Úterý, 14. ledna 2020 07:50

Společnost Keihin Thermal Technology Czech s.r.o., která se v Kladně zabývá výrobou části klimatizace pro světové automobilky, se v minulých dnech potýkala s podezřením na výskyt štěnic v prostorách svého výrobního závodu. Informace přinesl i bulvární tisk. Jak Kladenským listům potvrdilo vedení společnosti, na podezření bylo reagováno okamžitě a z preventivních důvodů byla v celém závodě provedena desinsekce (plošné hubení hmyzu) specializovanou firmou.

V kladenské pobočce Keihin se měly vyskytnout štěnice (Foto: KL)

„Problém jsme již vyřešili. První opatření jsme učinili hned v pondělí, kdy jsme se o možném výskytu dozvěděli. Ve čtvrtek večer proběhla desinsekce dámských i pánských šaten. V sobotu dopoledne pak došlo i na administrativní část, sklady uniforem, laboratoře i kantýnu,“ uvedla pro Kladenské listy Barbora Vašáková z oddělení HR&GA společnosti Keihin.

„Za naši hygienickou stanici mohu sdělit, že pokud se někde ve firmě vyskytne jakýkoliv výskyt hmyzu, ta nemá zákonnou povinnost nám to hlásit. Má ovšem povinnost konat, to znamená objednat odbornou firmu, která jim provede desinfekci. Tato firma to již udělala a postupovala dle zákona správně, takže je vše v pořádku. Z naší strany splnili vše, co jim zákon ukládá, a není zapotřebí se tím dále zabývat,“ vzkázala do redakce Listů mluvčí Krajské hygienické stanice Dana Šalamunová.          

 „Na základě prvního a jediného nálezu jsme rozpoutali kolotoč všech možných opatření včetně odborné desinsekce,“ řekla dále Barbora Vašáková a dodala: „Opatření, dle doporučení odborné firmy, budeme za 14 dní pro jistotu opakovat, abychom lidi uklidnili a postarali se o jejich zdraví a kvalitní podmínky při práci v našem závodě.“

„Zdroj výskytu neznáme, mohl to do naší firmy přinést jakýkoliv zaměstnanec. To se už ale nedozvíme. Zaměstnanci sice byli naštvaní, ale my jsme se je v tomto směru snažili uklidnit a okamžitě jsme podnikali kroky k tomu, aby bylo vše v pořádku,“ uzavřela Barbora Vašáková z Keihin Thermal Technology Czech s.r.o.

Dle zjištění Kladenských listů je nyní ve společnosti Keihin Thermal Technology Czech s.r.o. vše v pořádku a není důvod k dalším obavám, situace bude nadále monitorována a preventivní kroky podnikány pravidelně i v budoucnosti.

Keihin Thermal Technology Czech s.r.o. je součástí japonského koncernu Keihin Corporation a vyrábí kondenzátory do automobilových klimatizací.

Autor: (mv)