Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Práce ve Slaném
  • Teplárna Kladno

Muzeum T. G. Masaryka v Rakovníku hostí výstavu železničních modelů

Úterý, 14. ledna 2020 07:10

Počínaje 14. lednem hostí lánské Muzeum T. G. Masaryka ve své rakovnické pobočce výstavu Novostrašeckých modelářů. Ta představí železniční modely ve velikosti TT, převážně jde o vlaky Českých drah. Návštěvníci se mohou těšit také na různá železniční zařízení a budovy. Součástí výstavy budou i čtyři komentované prohlídky.

Muzeum T. G. Masaryka v Rakovníku hostí výstavu železničních modelů

Část vystavených modelů pochází z tovární produkce domácích i zahraničních výrobců, některé z limitovaných sérií. Další část exponátů tvoří plastikové stavebnice nebo laserem vyřezávané stavebnice z papíru či výrobky z leptaného mosazného plechu. Návštěvníci uvidí jak hotové modely, tak i modely v různém stádiu rozpracování. Těšit se mohou i na různá železniční zařízení a budovy. Součástí výstavy, která v Rakovníku potrvá do 1. března, budou i komentované prohlídky ve dnech 18. ledna, 1. února, 15. února a 29. února

Kroužek železničních modelářů v Novém Strašecí působí pod DDM Rakovník od roku 2012 a jeho hlavní náplní je stavba stavebnicových a vlastních železničních modelů. Členové kroužku zabezpečují výstavbu a provoz na modelovém kolejišti v expozici sdělovací a zabezpečovací techniky v Železničním muzeu Lužná u Rakovníka.

Autor: (jk)