Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Práce ve Slaném
  • Teplárna Kladno

Provoz na D7 u Slaného komplikovaly tři autonehody, bouralo se i v Kladně

Pondělí, 13. ledna 2020 09:04

Středočeští záchranáři měli hned v pondělí ráno plné ruce práce. Na území kladenského okresu bylo dnes v průběhu necelých tří hodin, od 5.40 do 8.30 hodin, oznámeno celkem dvanáct dopravních nehod. Auta bourala na namrzlé vozovce. Čtyři havárie zkomplikovaly provoz na dálnici D7, z toho tři u Slaného ve směru na Prahu a jedna ve směru opačném.

Provoz na D7 u Slaného komplikovaly tři autonehody, bouralo se i v Kladně (Ilustrační foto: Jiří Skála)

Středočeští hasiči zasahovali kvůli silně namrzlé vozovce v pondělí ráno na 17. kilometru D7 u nehody tří osobních aut. Jen o něco později potom vyjížděli na dálnici k dalším dvěma lehčím nehodám. Provozu se to naštěstí příliš nedotklo, neboť auta skončila mimo vozovku.

Nehoda kvůli problematické vozovce se stala také v Kladně, kde osobní auto skončilo obrácené na bok, a jeden z pasažérů musel být záchranáři ošetřen.

K další nehodě vyjížděli hasiči na silnici mezi Kyšicemi a Braškovem, kde sjelo auto do příkopu. Tato nehoda se naštěstí obešla bez zranění. Auto hasiči vytahovali pomocí navijáku.

K další kolizi došlo na Unhošťsku jen několik minut před osmou hodinou, a to na silnici z Unhoště do Pavlova. Dvaadvacetiletá řidička vyjela se svým passatem mimo vozovku, narazila do stromu a auto se převrátilo na střechu. Ženu se středně těžkým zraněním transportovala záchranná služba do jedné z pražských nemocnic.

“Provedené dechové zkoušky u řidičů byly s negativními výsledky. Provoz na pozemních komunikacích včetně dálnice byl v době prvotního šetření pouze omezen na krátkou dobu,” sdělila Listům policejní mluvčí Jana Šteinerová.

Autor: (kh)