Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Práce ve Slaném
  • Teplárna Kladno

Policisté apelují: Nakládejte se svými osobními údaji opatrně

Pondělí, 13. ledna 2020 07:30

Kladenští policisté opakovaně vyzývají občany, aby nakládali opatrně se svými osobními údaji a v žádném případě je nesdělovali neprověřeným osobám či firmám. Na jejich úkor se pak někdo může snadno obohatit. V současnosti policie řeší případ, v němž si někdo jménem poškozeného muže vypůjčil 46 tisíc korun.

Ilustrační foto: KL

Případy zneužití osobních údajů se policisté zabývají pravidelně. Naposledy přijali 8. ledna oznámení od muže, na jehož jméno si loni na podzim někdo od společnosti poskytující finanční služby půjčil 46 541 korun. Že někdo zneužil jeho údaje muž zjistil, až když po něm společnost začala peníze vymáhat.

Policisté případ vyšetřují jako podezření z podvodu a poškození cizích práv. Pachateli hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

„Opětovně varujeme občany, aby nesdělovali své osobní údaje cizím lidem. Nikdy nedávali z ruky například k ofocení svůj občanský průkaz či jiný doklad totožnosti. Nepodvolovali se nátlaku cizích osob k podpisu závažných dokumentů nebo poskytnutí půjček,“ vzkázala veřejnosti policejní mluvčí Michaela Nováková.

Autor: (jk)