Teplárna Kladno Teplárna Kladno Roebels Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Teplárna Kladno

V Sobotu vyjížděli profesionální i dobrovolní hasiči ke dvěma požárům na Kladensku

Pondělí, 13. ledna 2020 07:10

Profesionální i dobrovolní hasiči vyjížděli v sobotu 11. ledna ke dvěma požárům. V Brandýsku hořel drážní domek. Druhý požár byl hlášen v kladenském paneláku. Naštěstí ani při jedné události nebyl nikdo zraněn a oba případy se obešly i bez škody na majetku.

V Sobotu vyjížděli profesionální i dobrovolní hasiči ke dvěma požárům na Kladensku (Foto: HZS Středočeského kraje)

Jednotky profesionálních hasičů z Kladna i dobrovolných hasičů z okolních obcí vyjížděly v sobotu 11. ledna kolem 16. hodiny rovnou ke dvěma požárům.

V Brandýsku hořela neobývaná stavba určená k demolici. Požár byl zřejmě založen úmyslně. V objektu se naštěstí nikdo nenacházel. Plameny společnými silami likvidovali dobrovolní hasiči z Pcher, profesionální jednotky z Kladna a situace si vyžádala pomoc i hasičů železniční správy. V tomto případě nebyla vyčíslena žádná škoda.

Další událost byla nahlášena v paneláku v Italské ulici v Kladně. Z bytu ve čtvrtém patře se valil dým. Na místo přijelo celkem šest jednotek hasičů, mezi kterými byli opět kladenští profesionálové i dobrovolníci, tentokrát z Braškova a Hřebče. Dorazila také policejní hlídka i strážníci. Mluvčí středočeských hasičů Jaroslav Gabriel k tomuto případu uvedl, že se vyšetřovatelům podařilo zkontaktovat se s nájemníkem bytu, který potvrdil, že se jedná pouze o spálené potraviny v hrnci na sporáku. Ani tento případ tedy nezpůsobil žádnou škodu na majetku ani újmu na zdraví.

Autor: (kh)