Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Práce ve Slaném
  • Teplárna Kladno

VOŠ profesních fotbalových studií v Kladně bude první svého druhu v republice

Pondělí, 13. ledna 2020 08:10

Počínaje příštím školním rokem by kladenské sportovní gymnázium v Plzeňské ulici mělo sdílet prostory s Vyšší odbornou školou profesních fotbalových studií, jedinou svého druhu v republice. Ta nabídne uplatnění až stovce zájemců o studium trenérství, sportovního managementu a souvisejících oborů.

VOŠ profesních fotbalových studií v Kladně bude první svého druhu v republice (Foto: KL)

Půjde-li vše podle plánu, Sportovní gymnázium Kladno od příštího školního roku obohatí třídy, specializované zejména na fotbalový management, zřizované Vyšší odbornou školou profesních fotbalových studií. Podle ředitelky gymnázia Květoslavy Havlůjové už obě strany podepsaly memorandum o spolupráci, které by už od září letošního roku mělo dát vzniknout škole, jaká v České republice, a dokonce celé střední Evropě, nemá obdoby.

V pronajatých prostorách by měly fungovat třídy pro denní i kombinované studium. Přibližně stovka studentů se bude pod vedením lektorů zvučných jmen, jako například Ivan Hašek, Rudolf Řepka, Antonín Barák starší, Martin Hašek nebo Jozef Csaplár, učit o trenérství a rozvoji hráčů, mentálním koučinku, sportovním, finančním a bezpečnostním managementu, klubovém PR, sportovním eventmarketingu či sportovním právu a etice.

Ředitelka gymnázia Havlůjová spolupráci kvituje, neboť se na vyšší odborné škole mohou uplatnit mnozí z jejích studentů a i samotné gymnázium bude zase o něco atraktivnější pro zájemce z celé republiky. Za 35 let své existence škola vychovala nespočet úspěšných sportovců a ještě více absolventům se stala spolehlivým odrazovým můstkem do dalšího studijního i profesního života.

VOŠ profesních fotbalových studií nabídne komplexní vzdělávací program opírající se o zkušenosti z provozu úspěšných fotbalových škol a akademií evropských velkoklubů typu Bayern Mnichov, Chelsea FC, Ajax Amsterdam nebo Juventus FC. Praktické pojetí výuky má vést k okamžité uplatnitelnosti absolventů na specifickém pracovním trhu fotbalových, ale i sportovních profesí obecně. Krom denní a kombinované formy studia počítá vzdělávací program také s celoživotním vzděláváním poskytovaným široké fotbalové veřejnosti. 

(Foto: KL)

Autor: (jk)