Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Práce ve Slaném
  • Teplárna Kladno

Posila do branky. Kanonýři z Budějovic zlanařili talentovaného Kulhana

Sobota, 11. ledna 2020 09:00

Měla to být brankářská dvojice, se kterou Kanonýři proplují celou prvoligovou sezonou. Jenže od poloviny října se vinou zranění a nemocí duo Lupoměch – Blaha společně sešlo jen ve třech ze 14 zápasů, a tak muselo vedení klubu před blížícím se vrcholem ročníku jednat. Do Kladna tak těsně před přestupovou uzávěrkou přichází 21 letý gólman Radek Kulhan, který doposud působil v prvoligových Českých Budějovicích.

Posila do branky. Kanonýři z Budějovic zlanařili talentovaného Kulhana (Foto: Kanonýři Kladno)

„Rozhodl jsem se pro něj, protože je mladý a talentovaný. Zároveň ale také ambiciózní, což se mi líbí. Florbal má ve svém žebříčku hodnot hodně vysoko a také chce do něj dost investovat. A já na takové lidi sázím,“ říká kouč a sportovní ředitel Kanonýrů Jan Pazdera.

Kulhan svůj um ukázal Kladnu koncem září, kdy ve vzájemné střetnutí vychytal Štírům překvapivé vítězství (a Kanonýrům přichystal první porážku). „Mám síť spolupracovníků, kteří mají velký přehled o hráčích v republice. A na něj mě už před sezonou upozorňoval člověk, který v brankářích dobře vyzná. Zdůrazňoval, že má velký potenciál. Takže o něm vím delší dobu a ten náš duel mě jen utvrdil, že to může být velmi dobrý brankář,“ vysvětlil rozhodování Pazdera.

Kulhan začínal s florbalem v Dačicích, pak tři roky působil v Jihlavě a poslední tři sezony chytal za českobudějovické Štíry. Teď už má za sebou první tréninky s Kanonýry a Pazdera plánuje, že ho brzy nasadí do zápasového kolotoče. „Naše stávající brankáře znám a umím si představit, jaká je jejich výkonnost v nejlepší formě. Proto budu chtít vidět Radka v bráně co nejvíc. Samozřejmě potřebuje určitý čas na aklimatizaci, na druhou stranu jeho talentu věřím a myslím, že bude patřit do dvojice brankářů, na které budu během play off sázet.“

Kanonýry čeká první zápas v novém roce ve čtvrtek 16. ledna, kdy hrají v pražských Kunraticích proti zdejšímu Startu. O dva dny později hostí ve šlágru vedoucí Karlovy Vary a to od 19:00 hodin v hale BIOS.

Autor: Robert Sára