Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Práce ve Slaném
  • Teplárna Kladno

Ve Slaném hořelo: Odnesla to fabrika Meiller

Čtvrtek, 9. ledna 2020 21:38

Ve čtvrtek krátce po 20. hodině byl oznámen požár filtru lakovny, který se nachází v jedné z hal fabriky F. X. Meiller. Jeho zaměstnanci byli evakuováni do bezpečí a na místo okamžitě s technikou vyjeli profesionální i dobrovolní hasiči.

Foto: HZS Středočeského kraje

K požáru filtru lakovny, jenž se nachází v hale s označením číslo 11, vyjeli profesionální hasiči ze Slaného a Kladna. Oporou jim byli dobrovolní ze Pcher. Další dobrovolní ze Zlonic sloužili jako záloha slánské stanice. Plameny byly vidět už z dálky a k jejich likvidaci byl použit jeden vodní proud z výškové techniky. Zaměstnanci společnosti byl evakuováni před výrobní prostory. Na místě operovali také záchranáři. Podle zjištění Kladenských listů odvezli dvě intoxikované osoby do nemocnice.

„Zasahovali jsme v dýchací technice, proto byl z Kladna přivolán protiplynový automobil. Co bylo přesnou příčinou vzniku požáru, určí až vyšetřovatel,“ uvedl pro Kladenské listy mluvčí hasičů Jaroslav Gabriel.

Hasičům se povedlo plameny zkrotit ve 21:12 hodin. Poté ještě nějaký čas pátrali po případných skrytých ohniscích, než se odebrali na jednotlivé stanice.

„Škoda způsobená požárem je 450 tisíc korun. Uchráněny byly hodnoty za 5 milionů korun. Hořely filtrační jednotky ve dvou odsavačích par. Příčinou požáru je vniknutí mechanické jiskry do tělesa odsavače,“ dodal Gabriel. 

Foto: HZS Středočeského kraje

Ve společnosti F. X. Meiller mají již s požáry své zkušenosti. Naposledy tam hořelo na konci března roku 2018. Tehdy tam plameny napáchaly škody za 350 tisíc korun.

Autor: (mv)