Teplárna Kladno Roebels Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Teplárna Kladno

Nedorozumění v Buštěhradu: Hledali školačku, která se neztratila

Pátek, 10. ledna 2020 07:00

Buštěhradem se šířily zvěsti o ztracených školačkách. Podle čtenářky, která se s informací obrátila na Kladenské listy, mělo z tamní základky zmizet až pět děvčat. Ukázalo se, že ve skutečnosti se nikdo neztratil. Jen nedorozumění způsobilo, že se pátralo po jedné žačce, která byla celou dobu v družině. 

Nedorozumění v Buštěhradu: Hledali školačku, která se neztratila (Foto: Archiv školy)

Informace o vícero ztracených dětech se ukázaly být liché, dementovala je jak škola, tak policie. Je ale pravda, že jednu žačku v Buštěhradu nakrátko pohřešovali. Šlo však o planý poplach způsobený sérií nedorozumění.

„Dívka se nacházela pod dozorem suplující vychovatelky v prostorách družiny. Od té také dostala ve stanovený čas pobídku k přesunu do hudební školy. Žákyně tak ovšem neučinila a setrvala dále v družině, kde si hrála, čehož si vychovatelka nevšimla,“ uvedl ředitel Základní školy Oty Pavla v Buštěhradu Václav Barták.

Říká se, že pod svícnem je největší tma, a to se také potvrdilo, když se po dívce začalo pátrat. V třídní knize už měla odškrtnutý odchod a nejdřív nikoho nenapadlo, že se prostě zapomněla a nikam nešla. Do případu se vložila i kladenská policie.

„Za pomoci policejní hlídky, která do školy dojela, bylo dítě nalezeno v pořádku v prostorách školy,“ potvrdila Kladenským listům policejní mluvčí Michaela Nováková.

„S rodiči jsme se sešli a vše si vyříkali. Byla to pro nás nevšední situace, ale jsem rád, že naše školačka byla neustále pod dozorem a v bezpečí, což později pochopili i její rodiče,“ dodal ředitel školy Barták.

Autor: (red)