Teplárna Kladno Teplárna Kladno Roebels Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
 • SAMK
 • Teplárna Kladno

Jágrovo zranění už je zahojené, slavnou osmašedesátku ale dál limituje bolest

Pátek, 10. ledna 2020 07:10

Už jedenáct zápasů v řadě si museli hokejoví Rytíři poradit bez svého legendárního majitele Jaromíra Jágra na ledě. Slavný útočník kvůli zranění působí už téměř čtvrtinu základní části jen jako rádce na lavičce. Jeho návrat do hry se ale rychle blíží! Jágr se připravuje s týmem a jak prozradil, jeho poranění už je zahojené. Číslo 68 ale dál limituje bolest.

Jágrovo zranění už je zahojené, slavnou osmašedesátku ale dál limituje bolest (Foto: Jiří Hokův – Studio Fabrika)

Vypadalo to jako nevinná záležitost. Jaromír Jágr měl na zádech sparťanského obránce Adama Poláška, který jej nechtěl pustit k brance, rozjely se mu ale nohy a legendární útočník zůstal v bolestech na ledě. V přerušené hře se pak ještě zkusil rozbruslit, ale nešlo to, zranění bylo moc vážné. Konkrétně se podle posledních zpráv jednalo o natržené přitahovače. Od inkriminovaného momentu už uběhla téměř čtvrtina základní části. Přesněji k tomu dojde v neděli, kdy jede Kladno na Spartu. Příznivci Rytířů od té doby svoji modlu nicméně viděli jen v civilu na střídačce.

„Začal jsem trénovat s mužstvem, byl jsem na dvou trénincích. Ale pět týdnů mimo je hrozně dlouhá doba. Byl jsem za profesorem Kolářem, který mi říkal, že už to je zahojené. Další věc ale je, že jsou tam jizvy a že mě to bude bolet. Já si musím zvyknout na bolest, kterou jsem předtím nikdy necítil. Navíc v mých letech jít po pěti týdnech hrát nebo jenom začít trénovat je hrozně obtížné,“ prozradil Jaromír Jágr, který se zároveň svěřil, že se na ledě ještě necítí komfortně. „Pokud já nebudu mezi dvaceti nejlepšími hráči, tak nenastoupím. To by byl absolutní nesmysl,“ doplnila slavná osmašedesátka.

A jak to tedy vypadá i s jeho návratem do zápasového tempa? „Nic neslibuju. Uvidíme, jak se budu cítit, začal jsem trénovat. Další věc je, jak na tom budou spoluhráči. Jestli i tam nebude nějaké zranění, v tom případě by se to mohlo vhodně doplnit. Ale teď vám přesně neřeknu, jestli budu nebo nebudu hrát v pátek nebo v neděli,“ uvedl 47letý forvard, který se rozpovídal i o povaze svého zranění.

 „Když jsem byl poprvé za profesorem Kolářem, tak mi byly řečeny dvě věci. Že to je individuální a stejné zranění měli i Dominik Hašek nebo Petr Čech. Hašek byl mimo tři měsíce, Petr Čech byl za tři týdny zdravý. Všechno je tedy individuální. Jsem sice podle Pavla Koláře zdravý, ale bolest pořád cítím při osobních soubojích, na kterých mám založený celý hokej. Už někomu těžko ujedu. Při osobních soubojích se cítím silný, ale hlavně při těch mě to bolí. Takže uvidíme,“ uvedl Jágr.

Toho zatím počínání Rytířů v Tipsport extralize těší. „Výsledky jsou docela dobré, jsem na hráče hrdý a pyšný. I kdyby na mě ale byl tlak kvůli výsledkům, tak bych nemohl hrát,“ řekl narovinu. „Být na střídačce má svoje pro a proti. Výhoda je, že se raduješ s každým naším gólem, a já ho slavím, jako kdybych ho dal já. A nevýhodou zase je, že to nemůžeš na ledě ovlivnit, ale to se nedá nic dělat,“ dokončil legendární útočník, jehož návrat na extraligová kluziště už se podle všeho blíží.

Kladno čeká už v pátek domácí zápas proti třetí Plzni, v neděli pak Rytíři zavítají na led pražské Sparty, která extraligu dokonce vede! Kladeňáci tak před sebou mají pořádně těžký program. Zda ho absolvují už se svojí aktivní legendou, nebo ne, zůstává otázkou.

Autor: (fa) 1. krimi

  Anonym nahlásil bombu v budově kladenského soudu

 2. zprávy

  Slaný chce vybudovat kulturně-vzdělávací centrum a knihovnu, požádá o dotaci

 3. krimi

  V Kladně vyděsil pes mladou slečnu při venčení mazlíčka

 4. video

  Kladenská škole E. Beneše se přidala k výzvě Jerusalema Challenge

 5. zprávy

  Řidiči pozor! Ve středu jezděte s lehkou nohou. Policie bude měřit na 800 místech

 6. zprávy

  V Kačici se opět uhnízdili čápi, domovem je jim opravený komín

 7. zprávy

  Slánští zastupitelé rozhodli o budoucnosti městské plovárny

 8. krimi

  V Kladně si ke svému lupu vyhlédl zloděj stánek s občerstvením

 9. video

  Kladenská ZUŠ natočila prezentační videa – Žesťové nástroje

 10. krimi

  Krkavčí otec zapomněl, že má děti. Na alimentech dluží 69 tisíc

 11. zprávy

  Od června se v Kladně mění provozní doba na poštách

 12. foto

  FOTO: Rytíři neuspěli doma ani podruhé a do Jihlavy pojedou v těžké pozici

 13. foto

  Ve Slaném boural řidič čtyřkolky, se zraněním byl převezen do Motola

 14. krimi

  V kladenském Centralu kradl recidivista, byl přistižen při činu

 15. zprávy

  Středočeští školáci patří mezi nejlepší ve finanční gramotnosti

 16. krimi

  Neustále to samé. Kladnem se opět toulali opilí a zfetovaní řidiči

 17. foto

  FOTO: Třaskavé finále odstartovalo jihlavské vítězství v prodloužení

 18. krimi

  V Kladně boural opilec, sám na sebe potom zavolal policii

 19. zprávy

  Ve Slaném půjčují zdarma kompostéry

 20. zprávy

  V Kladně zadrželi celníci dealera drog, předali ho policistům