ČSAD KLADNO
 • Rebuy Stars
 • Ples města Kladna
 • Den otevřených dveří

Jágrovo zranění už je zahojené, slavnou osmašedesátku ale dál limituje bolest

Pátek, 10. ledna 2020 07:10

Už jedenáct zápasů v řadě si museli hokejoví Rytíři poradit bez svého legendárního majitele Jaromíra Jágra na ledě. Slavný útočník kvůli zranění působí už téměř čtvrtinu základní části jen jako rádce na lavičce. Jeho návrat do hry se ale rychle blíží! Jágr se připravuje s týmem a jak prozradil, jeho poranění už je zahojené. Číslo 68 ale dál limituje bolest.

Jágrovo zranění už je zahojené, slavnou osmašedesátku ale dál limituje bolest (Foto: Jiří Hokův – Studio Fabrika)

Vypadalo to jako nevinná záležitost. Jaromír Jágr měl na zádech sparťanského obránce Adama Poláška, který jej nechtěl pustit k brance, rozjely se mu ale nohy a legendární útočník zůstal v bolestech na ledě. V přerušené hře se pak ještě zkusil rozbruslit, ale nešlo to, zranění bylo moc vážné. Konkrétně se podle posledních zpráv jednalo o natržené přitahovače. Od inkriminovaného momentu už uběhla téměř čtvrtina základní části. Přesněji k tomu dojde v neděli, kdy jede Kladno na Spartu. Příznivci Rytířů od té doby svoji modlu nicméně viděli jen v civilu na střídačce.

„Začal jsem trénovat s mužstvem, byl jsem na dvou trénincích. Ale pět týdnů mimo je hrozně dlouhá doba. Byl jsem za profesorem Kolářem, který mi říkal, že už to je zahojené. Další věc ale je, že jsou tam jizvy a že mě to bude bolet. Já si musím zvyknout na bolest, kterou jsem předtím nikdy necítil. Navíc v mých letech jít po pěti týdnech hrát nebo jenom začít trénovat je hrozně obtížné,“ prozradil Jaromír Jágr, který se zároveň svěřil, že se na ledě ještě necítí komfortně. „Pokud já nebudu mezi dvaceti nejlepšími hráči, tak nenastoupím. To by byl absolutní nesmysl,“ doplnila slavná osmašedesátka.

A jak to tedy vypadá i s jeho návratem do zápasového tempa? „Nic neslibuju. Uvidíme, jak se budu cítit, začal jsem trénovat. Další věc je, jak na tom budou spoluhráči. Jestli i tam nebude nějaké zranění, v tom případě by se to mohlo vhodně doplnit. Ale teď vám přesně neřeknu, jestli budu nebo nebudu hrát v pátek nebo v neděli,“ uvedl 47letý forvard, který se rozpovídal i o povaze svého zranění.

 „Když jsem byl poprvé za profesorem Kolářem, tak mi byly řečeny dvě věci. Že to je individuální a stejné zranění měli i Dominik Hašek nebo Petr Čech. Hašek byl mimo tři měsíce, Petr Čech byl za tři týdny zdravý. Všechno je tedy individuální. Jsem sice podle Pavla Koláře zdravý, ale bolest pořád cítím při osobních soubojích, na kterých mám založený celý hokej. Už někomu těžko ujedu. Při osobních soubojích se cítím silný, ale hlavně při těch mě to bolí. Takže uvidíme,“ uvedl Jágr.

Toho zatím počínání Rytířů v Tipsport extralize těší. „Výsledky jsou docela dobré, jsem na hráče hrdý a pyšný. I kdyby na mě ale byl tlak kvůli výsledkům, tak bych nemohl hrát,“ řekl narovinu. „Být na střídačce má svoje pro a proti. Výhoda je, že se raduješ s každým naším gólem, a já ho slavím, jako kdybych ho dal já. A nevýhodou zase je, že to nemůžeš na ledě ovlivnit, ale to se nedá nic dělat,“ dokončil legendární útočník, jehož návrat na extraligová kluziště už se podle všeho blíží.

Kladno čeká už v pátek domácí zápas proti třetí Plzni, v neděli pak Rytíři zavítají na led pražské Sparty, která extraligu dokonce vede! Kladeňáci tak před sebou mají pořádně těžký program. Zda ho absolvují už se svojí aktivní legendou, nebo ne, zůstává otázkou.

Autor: (fa) 1. zprávy

  Soutěž o nelevné rodiné vstupenky do Lumina parku

 2. zprávy

  Kladenská energetika přehledně v městském newsletteru

 3. zprávy

  Do Hornického skanzenu Mayrau se vrací Masopust

 4. zprávy

  Kemp vítězů míří opět do města Slaný za podpory olympioniků

 5. krimi

  Viditelnost v provozu je letošní téma akce Besipu a slánských strážníků

 6. zprávy

  Ve středních Čechách se rozjedou masopustní reje

 7. foto

  Kladenští Rytíři si pozvali na svůj led klub Miners

 8. krimi

  Kladenští strážníci předali spravedlnosti tři osoby v pátrání

 9. sport

  Ledovou plochu v Kladně pod otevřeným nebem můžete navštívit do konce ledna

 10. pozvánka

  V Kladně se chystá vernisáž výstavy Jindřicha Štreita

 11. krimi

  V jednom dni zastavili kladenští strážníci hned dvakrát mladíka s drogou v těle

 12. zprávy

  Zdravotní sestra je nedostatková. Kladenská nemocnice nabízí až půl milionu za nástup

 13. zprávy

  V únoru máte poslední možnost navštívit Lumina Park, svět statisíců světýlek

 14. sport

  Divadlo ve Slaném bylo opět dějištěm ocenění sportovců roku

 15. zprávy

  Kladensko zasypal první letošní sníh. Silničáři vyjeli se vším, co mají k dispozici

 16. pozvánka

  Poradíme vám, kde tento týden můžete fandit kladenským sportovcům

 17. zprávy

  Udělte svůj hlas osobnostem Středočeského kraje nominovaným na Cenu hejtmanky 2022

 18. zprávy

  Dan hledá nový domov, pomůžete mu?

 19. zprávy

  Slánské muzeum věnovalo vzpomínku svému významnému občanovi

 20. foto

  Další netradiční den otevřených dveří na SOŠ a SOU, Kladno, náměstí E. Beneše