Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Práce ve Slaném
  • Teplárna Kladno

Kladno otevře v Kročehlavech sběrný dvůr a přitlačí na neplatiče za svozy

Pátek, 10. ledna 2020 07:30

V rámci rozvoje odpadového systému plánuje město vybudovat nový sběrný dvůr v Kročehlavech, blízko nejlidnatějšího kladenského sídliště. Vyjde tak vstříc desetitisícům Kladeňáků, kteří dosud museli s odpadem cestovat napříč městem do Rozdělova nebo do Vrapic.

Kladno otevře v Kročehlavech sběrný dvůr a přitlačí na neplatiče za svozy (Ilustrační foto: MP Kladno)

„Nový sběrný dvůr by se mohl nacházet v kročehlavském průmyslovém areálu směr Velké Přítočno. Vše bude ještě záležet na dalších jednáních,“ vzkázala do redakce Listů mluvčí kladenského magistrátu Lucie Steinerová.  

„Provoz sběrných dvorů, které zajišťují servis pro celé Kladno, a odpovědné třídění odevzdaných odpadů je práce, kterou odvádíme pro naše děti – čím lépe se dnes budeme starat o odpady, tím méně starostí přiděláme příštím generacím,“ zdůraznil kladenský radní Petr Soudek a dodal: „Na základě množících se žádostí obyvatel především na kladenských sídlištích rozvíjíme také systém ukládání bioodpadu z domácností do komunitních kompostérů. Pokračovat v tomto zodpovědném trendu budeme i v příštím roce. Odpovědný přístup k odpadům je vizitkou přístupu komunity k přírodě. Radnice tímto projektem nabízí podporu obyvatelům, kterým na životním prostředí v jejich okolí záleží.“

V návaznosti na úpravu poplatku za svoz odpadů (zvýšení z 600 na 780 korun) hodlá město mnohem důsledněji postupovat proti dlužníkům a v krajních případech je připraveno přistoupit i k exekucím. Loni Kladno provedlo hloubkovou kontrolu úhrad za odpady, a to od roku 2014.

„Výsledky ukázaly, že své platby vůči městu nemá v pořádku mnoho obyvatel Kladna, které systém dosud aktivně neuháněl. Druhým krokem proto bylo rozeslání složenek s dlužnou částkou zhruba dvaceti tisícům Kladeňáků, aby mohli své chybějící platby uhradit zatím bez sankcí. Tímto opatřením se podařilo k polovině loňského prosince vybrat téměř sedm milionů korun,“ informoval náměstek primátora Tomáš Kutil a dodal: „Pokud bude pro někoho problém zaplatit částku jednorázově, může si sjednat splátkový kalendář. Do budoucna je nutné samozřejmě přijmout taková opatření, která podobné situaci zabrání. Upomínat na zaplacení poplatků za odpady po několika letech není výhodné ani pro město, ani pro jejich plátce.“

Autor: (jk)