Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
 • SAMK
 • Práce ve Slaném
 • Teplárna Kladno

FOTO: Závěrečný tlak na body nestačil, vítězství si odvezla Plzeň

Pátek, 10. ledna 2020 20:40

Kladno proti Plzni nepodalo nejlepší výkon a po dramatickém závěru prohrálo před vlastním publikem 1:3. Hosté šli do vedení poprvé v 15. minutě, v prostřední části ale z přesilovky srovnal Tomáš Kaut. Vyrovnaný stav však neměl dlouhého trvání a soupeř opět o branku odskočil. V závěru měli Rytíři enormní tlak, jenže ani ten jim na vyrovnání nestačil. Plzeňští naopak trefili odkrytou klec a stanovili konečné skóre.

Foto: Jiří Hokův – Studio Fabrika

Po opatrném startu začala Plzeň postupně zvyšovat obrátky a předváděla svoje útočné choutky. Vyloučení Ladislava Romančíka domácí ještě přestáli, krátce po uplynutí trestu ale přece jen inkasovali. Střela Lukáše Pulpána Denis Godla neudržel a Patrik Zdráhal rychle přispěchal s dorážkou do již odkryté klece – 0:1. Kladno obdržená branka nastartovala a rázem byli Rytíři aktivnější. Brendan O’Donnell střílel nebezpečně hned po buly, jenže neuspěl. A Škodovka mohla vyrážet do protiútoků. Jaroslav Kracík v jednu chvíli proskočil mezi Keharem a Lakosem a už uháněl k bráně, Godla si ale poradil.

Ve druhé části se už ale k početní výhodě dostali i Rytíři a ti se dokázali během soupeřova vyloučení prosadit! Tomáš Kaut se opřel do puku na levém kruhu a kotouč prolétl mezi betony brankáře Dominika Frodla, který měl úplně zakrytý výhled – 1:1. Jenže vyrovnaný stav dlouho nevydržel! Kladeňáci se nedokázali dostat z pásma, Luboš Rob poslal před branku nastřelovaný kotouč a ten se odrazil nad Godlovo rameno – 1:2. A Kladno si koledovalo i dál. Plzeňští byli všude rychleji, jenže na skvělého kladenského brankáře už ve zbytku třetiny nevyzráli.

Třetí perioda už se odehrávala podle očekávání. Kladno muselo více otevřít hru, ale chyběla mu častější střelba. Západočeši naopak vyráželi do volnějších prostorů a v obranném pásmu Kladna byli nebezpeční. K dalšímu gólu to ale nevedlo a bylo o co hrát až do konce. V závěrečných minutách sáhli Rytíři ke hře bez gólmana a při výhodě šesti proti čtyřem měli enormní tlak. Žádný puk však do sítě nedoputoval. Naopak Brendon Nash nedokázal udržet puk v pásmu a Matyáš Kantner dovezl kotouč do odkryté klece – 1:3. Na kostce v tu chvíli svítilo 1,1 vteřiny!

Rytíři Kladno: Godla – Nash, Austin, Kehar, Lakos, Barinka, Romančík – Redlich, Vampola, Strnad – Bílka, Machač, Zikmund – Š. Bláha, Stach, Melka – Hajný, Kaut, O’Donnell – Valský. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.
HC Škoda Plzeň: Frodl – Budík, Čerešňák, Pulpán, Moravčík, Jank, Vráblík, Kaňák – Kantner, Mertl, Gulaš – Zdráhal, Kracík, Malát – Rob, Němec, Přikryl – Straka, Kodýtek, Eberle. Trenéři: Čihák, Hanzlík, Špaček.
Branky a nahrávky: 27. Kaut (Nash, O’Donnell) – 15. Zdráhal (Pulpán, Budík), 29. Rob (Jank), 60. Kantner (Mertl). Třetiny: 0:1, 1:1, 0:1. Vyloučení: 3:6. Využití: 0:0. Střely na branku: -:-. Rozhodčí: Hodek, Pešina – Lhotský, Svoboda. Diváci: 4 035. Nejlepší hráči utkání: Brendon Nash – Patrik Zdráhal.

 


Autor: Filip Ardon – Rytíři Kladno 1. krimi

  Park Trilobit v Rabasovce posloužil výtržníkům jako boxerský ring

 2. sport

  Předextraligová tour nebude jen o hokeji: V Berouně i Příbrami bohatý program ve fanzoně!

 3. zprávy

  Martina Březinová z Velké Dobré uspěla na evropské zmrzlinářské soutěži

 4. pozvánka

  Tip na výlet na Kladensku a Slánsku: Oslí stezka

 5. krimi

  Perspektivní zaměstnání: Policista ve Středočeském kraji

 6. krimi

  Kladenští strážníci vypátrali pachatele, který se chtěl vloupat do tetovacího salónu

 7. zprávy

  Psí útulek Bouchalka představuje Buče, chcete ho?

 8. zprávy

  Šestnáctý ročník Skutečné ligy pro amatérské kapely právě začal

 9. zprávy

  SAMK nechaly udělat ve Vrapicích nový povrch na víceúčelovém hřišti

 10. zprávy

  Psí útulek Bouchalka představuje Bosse, chcete ho?

 11. zprávy

  V Kladně můžete podstoupit PCR testy zcela zdarma

 12. krimi

  V Kladně u nemocnice napadla Romka bezbrannou ženu

 13. sport

  Jágr sehnal klubu dalšího partnera. Tím je společnost Metta

 14. pozvánka

  Tip na výlet na Kladensku a Slánsku: CHKO Křivoklátsko

 15. kultura

  V Kladně se po třech letech předvedou Tata Bojs

 16. pozvánka

  Zoopark Zájezd bude o víkendu patřit dětem a adoptivním rodičům

 17. krimi

  Skupina výtržníků ve Slaném brutálně napadla a okradla mladíka

 18. pozvánka

  Tip na výlet na Kladensku a Slánsku: Vodní park Čabárna

 19. sport

  Hvězdná posila Kanonýrů. Do Kladna přichází šampion Tomáš Chroust

 20. krimi

  Žena z Kladna odvážela ukradené lešení v nákupním vozíku